Blog bydlení

Podzim je tu a s ním čas, zútulnit si domov!

Léto se s námi ani pořádně nerozloučilo, dní babího léta bylo jako šafránu a najednou tu máme sychravý a nevlídný podzim, který si s naší dobrou a optimistickou náladou umí nepěkně pohrávat. Dny jsou kratší, večery delší a zima spolu s chladným počasím nás stále častěji uzavírá v našich domovech. Nastal tedy nejvyšší čas nechat podzim za dveřmi a okny svých příbytků a doma si vykouzlit barevnou, vlídnou a pohodovou atmosféru – podzimu na truc.

 

Veselým pastelovým barvám vstup povolen

 

Jak lépe zatočit s podzimní depresí než s pomocí živých, veselých a hřejivých barev, které potěší naše oko i mysl a dokáží tak úchvatně navodit dobrou náladu. K podzimu sice patří spíše přírodní a zemité tóny nenápadného dojmu, ale i v přírodě se listy barví do žluté i červené barvy a tak se vůbec nebojte poklidné vody svého bydlení oživit křiklavějšími doplňky právě v těchto barvách. Ostatně nejrůznější odstíny šedé, hnědé či černé barvy si právě s červenou, oranžovou, žlutou i zelenou barvou skvěle rozumí. Vsaďte však spíše právě na doplňky – dekorační polštář, plédy, prostírání, sušené květy ve váze či živou rostlinu, protože podzimu i v interiéru sluší více chytrá jednoduchost než přeplácanost.

 

Světlo a dekorace jsou vítány

 

Šedivá podzimní obloha nám slunečních paprsků moc nedopřává, ale to už k podzimu patří. Ovšem v interiéru jsme pány my a tak vůbec neváhejte a svůj domov si pořádně rozsviťte. Ideálním řešením v těchto dnech jsou nejrůznější svíčky či svícny, které dodají dlouhým večerům tu správnou atmosféru a dávku romantiky, ale také navodí mnohem veselejší a optimističtější náladu a dokonce i zahřejí nejen na duši, ale také přidají na vyšší pocitové teplotě. Atmosféru plápolajících svíček také skvěle podpoří dekorace z přírodnin – ať už to budou jen natrhané větvičky ve váze nebo vaše vlastní výtvory z podzimních plodů a listí.

 

Lenošení pro každého

 

Na vše je dobré dívat se optimisticky a tak má i chmurný podzim své klady – můžeme daleko více bez výčitek lenošit a odpočívat. K tomu však potřebujeme útulné pohodlí domova, které vykouzlíme vcelku snadno. Letošní podzim to můžete zkusit i jinak – ať už s novou sedací pohovkou či křeslem, ale také se špetkou kreativity. Co třeba vykouzlit si vlastní relaxační koutek, ve kterém si budete moci zalenošit a nabrat nové síly stejně jako dobrou náladu. Ať už se vaším zázemím stane oblíbené křesílko, houpací křeslo, tradiční ušák či moderní sedací vak, určitě v jeho blízkosti nesmí chybět odkládací stoleček, na kterém se bude skvostně vyjímat šálek teplého čaje, sklenka vína, oblíbená kniha nebo dálkový ovladač.

 

Zkrátka, podzim je tu pro všechny, jak si jej užijete, to už záleží jen a jen na vás.

 

Názory

Přidat názor