Blog bydlení

Poličky kam se podíváte

Každý z nás si hledá v bydlení svůj vlastní styl, útulnost a eleganci, která vyhovuje našim představám, životnímu stylu i designu. Zatímco milovníci minimalistického stylu dávají přednost střídmosti a čistým liniím a lapače prachu u nich téměř žádné nenajdete, milovníci pohodlí a snadných řešení sáhnou po policovém uspořádání nejen komory či kuchyně, ale klidně i obývacího pokoje.

 

Policové díly a sestavy nabízí volnost a svobodu

 

Nejběžněji se policové sestavy ještě nedávno používaly především jako knihovny či praktické řešení do kanceláří. Postupně se jejich věhlas a přínos pro naše bydlení dostal až do našich kuchyní, kde tak všechny potraviny, koření i nádobí máme doslova na dosah jediné ruky a pohodlně si můžeme oběd míchat rukou druhou. Čím dál více se však policové díly zabydlují také v našich obývacích pokojích, dětských pokojíčcích a také koupelnách a ložnicích. Jejich předností, kromě snadné montáže a variability, je také nespočet kombinací, tvarů, barev, velikostí, hloubky i nosností. Snadno si můžete další a další díly dokupovat, vzájemně kombinovat a vytvářet si tak vlastní designové skvosty. Policové díly navíc můžete snadno vylepšit o dvířka, boxy, šuplíky i háčky, a když vás omrzí, opět je můžete lehce odejmout. Bezpočet možností tak z policových dílů činí unikátní kousky nábytku.

 

Policové díly nejsou jen obyčejným kusem nábytku

 

Kromě toho, že vezmou pod svá křídla a uloží do svých útrob vše, co jim svěříte, mohou se stát i dokonalým předělem místnosti – optickým i skutečným. Velkou výhodou policových dílů je i možnost propustnosti světla, v části místnosti kde není okno tak nevznikne nepříjemné šero ani tma. Velkým plusem policových sestav je fakt, že i to nejmenší dítko pohodlně a bez potíží dostane na všechny své hračky či oblečení, a nehrozí žádné přiskřípnuté prsty, či vyházení půl skříně při hledání jediné ponožky. Vše máte uloženo přehledně a jako na dlani.

 

I policové sestavy milují pořádek a řád

 

A disciplína, co se pořádku v nich týká, je alfou a omegou dokonalého a v našich končinách netradičního vzhledu místnosti, která bude protkána policemi. Aby výsledný efekt působil upraveně a po estetické stránce jsme se doma necítili jako ve skladišti, je třeba věci v otevřených policových stěnách udržovat v systematickém pořádku, který bude lahodit oku i mysli. Přehlednost, pořádek a řád je nerozlučná kombinace, která zaručí, že vždy najdeme vše na svém místě a každá věc bude vždy ihned po ruce, přesně podle cíle, pro který nám police slouží.

Názory

Přidat názor