Blog bydlení

Polštáře kam se podíváš

Často je už ani moc nevnímáme, bereme je jako jakousi samozřejmost, ke které se podvědomě přitulíme, když ulehneme k zaslouženému spánku. Ovšem ouha, pokud bychom svůj oblíbený polštář večer nenašli na svém místě, to by naše usínání asi za moc nestálo. Ač přehlížený - je polštář důležitým prvkem naší ložnice, a my vám v dnešním článku ukážeme, že může být také slušivým a především praktickým doplňkem interiéru.

 

Polštáře přináší oživení i šmrnc

 

Čas od času každý z nás, a ženy především, podlehnou pocitu, že by to v obývacím pokoji chtělo nějakou změnu. Muž už přemýšlí, jak se nenápadně vytratit a uniknout tak malování, tapetování či stěhování nábytku, aby vyhověl rozmarům své ženy, která hledá nový náboj pro společné bydlení. A přitom stačí tak málo! Vyzkoušet jednoduchý polštářový trik a na gauč či křeslo ledabyle, či úhledně, rozmístit obyčejný polštář. Samozřejmě, obyčejný zase až tak nebude, bude totiž výjimečný sám o sobě. Díky pestré nabídce si totiž můžete vybrat z různých materiálů, barevných provedení i potisků a každý člen rodiny tak může mít svůj vlastní tulící polštář, který zvýší útulnou atmosféru vašeho interiéru o desítky procent směrem vzhůru. Pozor však na citlivé propojení stylu vašeho bydlení a polštáře. Můžete samozřejmě s jeho pomocí docílit provokativního dojmu, to když například do jemných odstínů obývacího pokoje zakoupíte polštáře křiklavých barev, měly by však v takovém případě působit jednotným stylem a vzájemně si nekonkurovat. V opačném případě je lepší nechat je - mimo lenošení - odpočívat ve skříni či komodě.

 

Polštář, to je pohodlí i variabilita

 

Polštář přinese uvolnění i relaxaci, vylepší sledování televize i posezení s přáteli, poskytne oporu šíji i bedrům, nebo jen nenápadně slušivě zapózuje. Další jeho předností je však také jeho schopnost obléci si klidně na každý den v týdnu jiný šat. Díky různorodým povlakům na polštář můžete snadno změnit náladu i atmosféru celé místnosti. Stačí si povlaky nakoupit třeba dle ročních období, či oblíbených barev, a pak jen měnit podle nálady, která vás právě přepadne.

 

Vsaďte na originalitu!

 

Není polštář jako polštář a už vůbec nemusí mít klasické tvary ani barvy. Nesmiřte se jen s klasikou v podobě čtverce či obdélníků, ale vsaďte i na další nepřeberné množství tvarů a motivů. A pokud chcete jít opravdu proti proudu, a rádi lenošíte na zemi, třeba před krbem, pořiďte si obří polštář, na kterém můžete pohodlně opření sledovat televizi, nebo jej využít jako náhradní posezení, když přivítáte početnou návštěvu. A vaše děti jej budou přímo zbožňovat!

Názory

Přidat názor