Blog bydlení

Pop-art aneb umění u vás doma

Bydlet se dá na mnoho způsobů. Je-li však vaší parketou umění, špetka hravosti, záliba v retru a barvy přímo milujete, pak je bydlení ve stylu pop-artu tím pravým interiérovým řešením právě pro vás.

 

Umělecký směr s kořeny v populární hudbě

 

I když pop-art začal vznikat v padesátých letech minulého století a u jeho zrodu stáli mládím nabití nadšenci milující život, hudbu a vše krásné, dnes se tento styl řadí spíše mezi retro. Ale retro plné života, barev a energie, po které zatoužíte i vy. Pokud toužíte vnést do vašeho života a především bydlení radost, barevnost a styl a to dokonce za pár korun, pak je pop-art ideálním pro váš příbytek. Pop-art má velmi volné hranice, inspiruje se hudbou, komerčním uměním i městskou kulturou a vsází na barevnou pestrost. Je cenově dostupný, tvárný, variabilní a nabízí vám tak velký prostor pro vaši fantazii a hravost.

 

Nejtypičtější prvky pop-artu jsou snadno k mání

 

Kromě estetické stránky a skvělého designu, které vaše bydlení získá, je také fakt, že vás zařízení bytu v pop-art stylu nezruinuje. Stačí když vsadíte na velmi výrazné barvy a jejich odvážné kombinování a chybět nesmí ani široké využití plastu v interiéru. Velmi vítané jsou také výrazné vzory, puntíky, velkoformátové obrazy i inspirace filmem a komiksem.

 

Lehký nábytek mnoha tváří

 

Symbolem pop-artu je konzumní způsob života a hlavně žádný „stres“. Nábytek v tomto duchu je tak nejen lehký, ale také nenákladný a především snadno přemístitelný. Pokud je i multifunkční, tím lépe. V jednoduchosti je krása a tu pop-art vystihuje naprosto precizně spolu s pohodlím a dnes také ekologickým měřítkem. K výrobě nábytku je velmi hojně využíván plast, a to dokonce plast barevný, v oblých tvarech, který kouzlí originální pohovky, křesla, ale i konferenční stolky a dokonce i stylově průhledné regály a policové díly. Plast je zkrátka ideální materiál a skvěle se také kombinuje s betonem, nerezem, cihlovým zdivem i sklem. Nezarmoutí ani v kombinaci s kůží či laminem – zkrátka ideální parťák do pop-art interiéru.

 

Sláva patří v pop-artu barvám

 

Pestré a živé barvy – to je to, co dělá tento styl bydlení tak hravým a veselým. Do svého obydlí tak pozvěte výraznou žlutou, červenou, zelenou i modrou a to jak v zářivých plných odstínech, tak i v ostatních odstínech. Skvělou výhodou je, že tyto i další barvy můžete nejen doplnit o metalické variace, zlatou i stříbrnou, ale především je můžete aplikovat naprosto kdekoli. Od podlahy přes nábytek, až po stěny. Stejně nápaditě barevně tak můžete využít jako hravé doplňky každodenní potřeby s aplikacemi a vzory z filmů, reklam a komiksů. Zajímavé plakáty, elegantní barevné polštářky, povlečení, podsedáky a i takové detaily jako prostírání, ubrousky či hrnečky jsou zkrátka žádané!

 

 

Názory

Přidat názor