Blog bydlení

Pozor! Zaměřeno na křeslo!

Rozhodli jste se oživit si svůj obývací pokoj, relaxační zákoutí v ložnici či pracovně stylovým a po staletí oblíbeným nábytkem, který se alespoň v počtu jednoho kusu pyšní v každé naší domácnosti? Nebo je vaše stávající křeslo krapet „prosezené“ a váš oblíbený „důlek“ už vás začíná pořádně tlačit? Ať tak či tak, s tím, jak vybrat nové křeslo vám dnes poradíme.

 

Nepodceňte přípravu

 

Říkáte si, na co se připravovat? Skočím do obchoďáku nebo rozkliknu nějaký ten eshop a vyberu si? Jistě, i tato jednoduchá cesta vás dovede k cíli, nemusíte být však poté spokojeni s tím, jak se ve svém novém křesle budete cítit. Nabídka křesel – od retro po super moderní kousky – je skutečně velmi pestrá. Při výběru kromě designu však hraje velkou roli také anatomie křesla, jeho umístění a také četnost využívání. Dobře si tak promyslete, zda bude křeslo jen ozdobou, na kterou se občas posadíte nebo naopak multifunkční záležitostí, na které se občas i vyspí vaše návštěva. Z hlediska materiálu, ale i tvaru, zvažte výšku zádové opěrky, nutnost opěrek pro ruce, pohodlí, kvalitu, materiál i barvu a v neposlední řadě také i snadnost údržby.

 

Výška, velikost i pohostinnost hrají prim

 

A opět vše záleží na tom, v jaké poloze a jak často a rádi si ve svém křesle budete hovět. Pokud  hledáte křeslo, ve kterém budete sedět vzorně jako v lavici, pak je rozhodně vhodné křeslo s vysokým opěradlem. Toužíte-li po konejšivé náruči, kterou vás křeslo doslova obejme, budete se moci začíst, zdřímnout si nebo se pomazlit s dětmi, volte vyšší opěradlo, ale také doplňkové funkce jako možnost sklopení, vysunutí podnožky či houpání rozhodně oceníte. V křesle můžete nejen sledovat televizi, ale i pracovat a tak pevná a vysoká opora zad je vždy základem. Křeslo vybírejte také s ohledem na prostor, do kterého jej ustavíte. Jiné nároky budete mít na křeslo, které  musíte několikrát za den stěhovat a jiné na takové, které bude mít jisté své stabilní místečko v relaxačním koutku.

 

Látkové, kožené nebo koženkové?

 

Především takové, které přirozeně splyne s místností, tedy v tomto případě nejčastěji s obývacím pokojem a celkovým zařízením. Toužíte-li po křesle s dlouhou životností a stále svěžím vzhledem, pak je kožené křeslo tím pravým, navíc se i snadno udržuje v čistotě. Levnější variantou je křeslo koženkové, které také skvěle odolává opotřebení, takové životnosti jako v případě kůže však nedosahuje. Křeslo s látkovým potahem nabízí pohodlí a také velmi atraktivní barevnou pestrost i vzorovou rozmanitost, hůře však odolává skvrnám a špíně. Doplnit je však můžete o zajímavé potahy nebo si zkrátka dříve pořídit křeslo nové.

Názory

Přidat názor