Blog bydlení

Předností má nízkoenergetický dům plnou náruč

S posledním kulatým razítkem, kolaudací, která nám dovolí plnohodnotně a bez starostí obývat náš vysněný dům, výdaje za jeho provoz rozhodně nekončí. Pokud tedy výdaje a svůj rodinný rozpočet chcete uchránit od vysokých sum, řešením je nízkoenergetický dům, takový, který vám pomůže nejen ušetřit, ale přinese i další výhody spokojeného bydlení.

 

Úspora v otázce vytápění hraje prim

 

Díky technologickým postupům a chytrým řešením je největším kladem nízkoenergetického domu výrazná úspora na výdajích za vytápění a také ohřev teplé užitkové vody. Oproti majitelům běžných novostaveb či starších rodinných domků dokáže nízkoenergetický dům ušetřit až 80% nákladů, dokonce často atakuje až 90%. V otázce tepla a komfortu bydlení si tak nemusíte lámat hlavu s neustálým zdražováním energií a jejich růst vás v horizontu desítek let nemusí vůbec trápit. Váš nový nízkoenergetický dům vás zkrátka dokonale ochrání před neúnosnými výdaji i v budoucnu.

 

Zdravější bydlení a příjemné klima

 

Výměna vzduchu v nízkoenergetickém domě je chytře řízená vzduchotechnickým systémem, tak zvanou rekuperací vzduchu, díky které máte v místnosti stále čerstvý vzduch, ovšem bez nepříjemného větrání průvanem a tepelných ztrát, kdy si běžným větráním do místnosti pustíte sice čerstvý, ale studený vzduch, který musíte znovu ohřát. Rekuperační jednotka se postará o váš komfort, udrží příjemné teplo v místnosti a navíc díky tomuto systému si polepší i vaše zdraví. Váš dům je stále a bez vaší přímé asistence příjemně a pravidelně doplňován o čerstvý vzduch, vám se tak nejen lépe dýchá, ale zároveň zmizí i nepříjemné pálení očí či bolesti hlavy, které často dokáží v nevětrané místnosti potrápit. Velká úleva pak přichází pro astmatiky i alergiky. Nejen alergeny a pyly, ale také plísně se v nízkoenergetickém domě nezabydlí a to díky pylovým a prachovým filtrům, kterými je rekuperační jednotka vybavena.

 

Komfort pro vás i pro dům

 

I když jde v prvé řadě o vaše pohodlí, i to finanční, nízkoenergetický dům má jednu významnou vlastnost, která tento váš blahobyt jenom podpoří. Díky precizním stavebním detailům, postupům a technologiím má nízkoenergetický dům mnohem vyšší životnost v porovnání s běžnou novostavbou. Snaha o odstranění tepelných mostů má totiž za následek nejen zmiňovanou úsporu nákladů na vytápění, ale také chrání váš dům před nežádoucí vlhkostí a kondenzací vody, která narušuje vrstvy i konstrukci domu, který jinak strádá a pomalu chřadne před očima. Díky použitým technologiím a menší potřebě přitápění si své místo na výsluní v nízkoenergetickém domě užívá nízkoteplotní podlahové topení, díky kterému je i vám pocitově mnohem příjemněji a k teplu vám stačí mnohem méně. Teplo od nohou totiž s vaší pohodou dokáže skutečné divy. Navíc si nízkoenergetické domy doslova libují v inteligentních prvcích, díky kterým můžete řídit celou domácnost z jediného tabletu a být skutečně svými vlastními pány.

 

Názory

Přidat názor