Blog bydlení

Přezouvání jako přežitek? Kdepak – jeho přínos je pro bydlení důležitý!

Líbí se vám scény z filmů, kde se nikdo nějakým zouváním, obouváním a přezouváním vůbec netrápí a rovnou z blátivé ulice nakráčí až do ložnice? Vracíte se z práce či nákupů úplně vyřízení a také byste si rádi doma zavedli pravidlo, že přezouvání už není potřeba – je přeci moderní doba? V dnešním článku vám přinášíme pár dobrých důvodů, proč u této, ne příliš zábavné a oblíbené, činnosti přeci jen zůstat a těch pár vteřin vyzutí obuvi věnovat.

 

Jen si představte tu špínu a bakterie

 

Sami si jednou prohlédněte – stačí klidně i pár minut – do čeho všeho vaše bota venku šlápne, kde všude si zkrátíte cestu a za jakého počasí si venku vyšlapujete. Suchá cesta je sice fajn, ale plná prachu, déšť jej z chodníků sice smyje, ale také nabídne pestrou paletu kaluží a bláta, no a sníh? Ten zase přináší všudepřítomné posypové kamínky a solné cestičky až v nohavicích. A teď si představte, že to vše dokáží vaše boty – byť sebelépe očištěné – donést až k vám domů. A nehledě na to, že byste si takto na podrážkách své obuvi přinesli pěknou přehlídku virů, bakterií i cizopasníků.

 

Opravdu si chcete poškodit podlahu a koberce?

 

Skutečně vám radost z toho, že se nemusíte přezouvat stojí za zničené koberce a poškrábané podlahy? Stačí jedno šlápnutí a váš krásný koberec a jeho nádherný vzhled je ten tam. Čištění není levnou záležitostí, navíc ji budete muset podstupovat několikrát do roka a stačí jedno šlápnutí vedle a můžete čistit klidně i denně. I ostatní typy podlah však dostanou pořádně zabrat a jejich větší opotřebovanost a nepěkný vzhled na sebe nenechají dlouho čekat. Škrábance, oděrky, deformace či dokonce důlky po podpatcích vaší podlaze určitě nebudou slušet a celkově vaše bydlení rozhodně nezútulní.

 

Úleva pro tělo

 

Sami jste už určitě nejednou pocítili ten blažený pocit, když jste si své unavené nohy mohli z bot vyzout a nechat pěkně odpočívat a volně dýchat. Trávit celý den v uzavřené a pevné obuvi není zdravé nejen pro nohu jako takovou, ale ani pro její pokožku. Chůze na boso je zdravá pro páteř, svaly a stává se také důležitou masáží chodidel. Nehledě na to, že pokud se doma přezouváte, máte mnohem čistší, zdravější a dýchatelnější vzduch než rodina, kde se celodenně chodí v botách a roznáší se po podlahách a kobercích nežádoucí a nezvaní hosté v podobě prachu, špíny a virů.

Názory

Přidat názor