Blog bydlení

Při zařizování interiéru myslete i na barevné sladění dveří

Každý z nás má ve svém příbytku minimálně jedny a to hlavní vchodové dveře. Valná většina má však interiérových dveří doma hned několik. Rádi si díky nim dopřejeme soukromí, občas si s nimi i rádi bouchneme, ale bereme je často více jako samozřejmost než také jako důležitý designový prvek, který se velkou měrou podílí na celkovém dojmu.

 

Interiérové dveře

 

Říkáte si proč je řešit? No věřte, že pokud máte vyšperkovanou každičkou místnost ve svém bytě k dokonalé kráse a vaše interiérové dveře se sice perfektně a bezchybně otevírají a zavírají, ale přitom se z nich barva doslova loupe a absolutně neladí se stylem místnosti, pak přebijí veškerý pozitivní dojem a vaše snaha o dokonalý styl je ta tam. Proto vždy při zařizování interiéru myslete i na barevné a stylové sladění dveří a vyberte takové, které budou možná i nadále nenápadné, zato však splynou tak, jak mají.

 

Vsaďte na barevnou harmonii

 

Stejně jako se obecně doporučuje v interiéru kombinovat maximálně tři barvy najednou a spíše je následně ladit do různých odstínů, sytosti a intenzity, tak je neméně důležité přemýšlet nad barvou interiérových dveří. I když budete mít obývací pokoj, ložnici i dětský pokoj každý zařízený v jiných barvách, všechny interiérové dveře by měly mít jednotný styl i barvu a to pokud možno decentní až neutrální. Pokud přesto toužíte mít uvnitř místnosti dveře z této strany barevné stejné jako místnost, není nic snazšího než jim dopřát svépomocí nový kabát, dokonce můžete využít i profesionální služby či požádat přímo výrobce o tuto úpravu již při výrobě.

 

Myslete na velikost bytu i často přehlíženou podlahu

 

Možná právě přemýšlíte nad tím, co má asi tak společného s dveřmi velikost vašeho bydlení. A ano, skutečně má. Pokud máte menší byt či menší místnosti, vždy volte raději dveře světlejších tónů – ty dokáží prostor opticky zvětšit a nepůsobí stísněným dojmem. V případě dostatečného prostoru se nemusíte bát vsadit na tmavší odstíny a tyto barvy také lépe ve volném prostoru vyniknou.

Pokud máte ve svém příbytku převážně koberce, volte dveře světlejších a neutrálních tónů. Pokud je však vaší srdeční záležitostí vinylová či plovoucí podlaha pak se snažte docílit její ucelené barevnosti a dekoru v celém bytě. Dveře pak laďte buď do stejné barvy, či alespoň podobného odstínu.

 

A nakonec – nezapomeňte, že dveře určitě nekupujete každý rok nové, proto pečlivě vybírejte kvalitní výrobek, který vám dlouho vydrží nejen dobře sloužit, ale také bude stále vypadat jako nový – i co se barevné stálosti týká.

Názory

Přidat názor