Blog bydlení

Příroda se jarně vyfintila – vyzdobte si své obydlí i vy!

Sněženky, bledule i petrklíče už vykukují ze zelenající se trávy a ohlašují nám, stejně jako sluníčkem zalitý zlatý déšť, že JARO JE TU! Možná se pustíte do jarního a velikonočního úklidu, umyjete okna, aby se váš byt zalil sluncem. Při tom všem shonu však  nezapomeňte sebe a svůj příbytek také náležitě jarně vyzdobit a přivítat jaro jak se patří.

 

K jaru patří květiny

 

A že už jich na nás z trávy i záhonků vykukuje! Každý zahradník ožívá a vyráží do květinářství nakoupit sazeničky. Pokud žádnou zahradu ani zahrádku nevlastníte, vůbec nevadí. Rozkvetlé a barevné jaro v podobě krásných květin, si můžete přinést až domů na svůj práh či balkón. Začít můžete bylinkovým truhlíkem, který si můžete koupit již originálně vytvořený přímo pro tento účel, ale také vysázet dle své vlastní fantazie a chuti. Bylinky nejen krásně voní a svou zelenou barvou ozdobí každý interiér, ale budou se vám hodit i v kuchyni. Trendem posledních let je pak květinový věnec, který si můžete, stejně jako ten vánoční, pověsit na dveře a vyzdobit jej i velikonoční tématikou.

 

Originální jarní dekorace vás naladí i rozněžní 

 

Jaro nás nabíjí energií – i když nás leckdy ještě doběhne jarní únava – a svět se zdá hned veselejší. Chmury a špatnou zimní náladu pomůžou vyprovodit i jarní dekorace od větviček kočiček, zlatého deště až po polštářky ve tvaru vajíček a zapomenout rozhodně nesmíte ani na textilie – ty se vždy umí chopit výzdoby interiéru v jakémkoli ročním období. Pro jarní období je pak nejvhodnější samozřejmě  potisk lůžkovin, přehozů i závěsů či záclon s květinovými i přírodními vzory, bát se nemusíte ani něžných motýlků, vše samozřejmě v pastelových barvách jara. Atmosféru pomůžou vyladit košíky z proutí, ratanu i juty, které navíc prakticky zorganizují všechny drobnosti. Zástupce živočišné říše, od motýlů přes ptáčky až po zajíčky, můžete nejen vystavit na okno či stůl, ale také elegantně zavěsit na lustr či do policových sestav.

 

Výroba jarní dekorace aneb vyhlížení sluníčka i velikonoc

 

Nemusíte utrácet za originální velikonoční či jarní výzdobu horentní sumy. Mnohem lepší a zábavnější je, vyrobit si slušivé zápichy či papírové dekorace sami. Obzvláště děti takový nápad zaručeně potěší a také náležitě zabaví. Pomocí barevných papírů snadno vykouzlíte ozdoby do oken či dveří v podobě jarních květin, motýlů, včelek, ale i kuřátek, ptáčků či beránků a zajíčků. Z papíru se báječně vyrábí i originální zápichy – stačí vystřihané modely přilepit na špejli – a ty pak zapíchnout do květináče, přidat k vysetému obilí či jen tak naaranžovat do vázy a ještě s ním odměnit koledníky. Jarní i velikonoční dekorací jsou samozřejmě nezbytná vajíčka, ty si můžete i zavěsit a nebo vytvořit originální kousky v podobě namotávek vlnou na nafukovací balónek, který po zaschnutí lepidla vyfouknete a zůstane vám nádherná kostra ve tvaru vajíčka k vyzdobení dle vaší fantazie.

Názory

Přidat názor