Blog bydlení

Přírodní styl – to je přirozená nadčasovost, která se neomrzí

Ještě nedávno byl přírodní styl bydlení spojován spíše s venkovským bydlením či víkendovým relaxem odpočinku chtivých chalupářů a chatařů. Dnes však tento zcela nepochybně nadčasový styl bydlení dokáže vykouzlit tu správnou pohodovou atmosféru klidně v panelákovým bytě a my vás dnes cestou k vysněným stopám přírody u vás domy provedeme.

 

Co v přírodním stylu rozhodně nechybí?

 

Dřevo, dřevo a zase dřevo. Ve všech různých odstínech, tvarech i podobách zapůsobí nenápadně, zato naprosto geniálně. Nesmí chybět v žádné místnosti – každé totiž dodá hřejivý pocit skutečného domova a láskyplnou náruč bezpečného přístavu. Ať už si vyberete manželské lůžko z masivu, poctivý jídelní i konferenční stůl ze dřeva, nebo podlehnete kouzlu pravé a nefalšované dřevěné podlahy věřte, že vaše rozhodnutí neztratí nikdy na kráse a šarmu. Dopřát si můžete i přírodní textilie, skleněné prvky a také dech beroucí kamenné obklady, se kterými můžete vykouzlit v podstatě cokoli a chybu neuděláte ani s doplňky z ratanu, bambusu či palmových listů.

 

Přírodní styl jde ruku v ruce s ekologií

 

Nejenom, že se v tomto stylu hřejí na výsluní především a hlavně výrobky z poctivého dřeva, ale také zde své uplatnění najdou recyklované doplňky, které si sami vyrobíte, přírodniny, které proměníte v kouzelné bytové skvosty. Zkrátka vše co je neodmyslitelně spjato s přírodou má nyní u vás doma zelenou. Při svých toulkách přírodou mějte oči i mysl ve střehu a na pozoru a zcela jistě objevíte zajímavé pařezy, větve, listí, mech i kameny, které vám vyrazí svou přirozenou krásou dech a u vás doma se stanou úchvatnými prvky, které vám bude každý závidět.

 

Které barvy vládnou přírodnímu stylu?

 

Přece ty, které stvořila sama příroda. V přírodním interiéru nesmí chybět neutrální a zemité odstíny a tóny, jejichž odvážnými zástupci jsou nepochybně bílá, šedá, černá, hnědá a dokonce také překvapivě modrá barva. Samozřejmě nemůže chybět ani svěží zelená ve všech podobách. Jejího kouzla nejlépe docílíte pomocí živých rostlin, rafinovaně zasazených do květináčů opět v přírodním pojetí. Zvolit můžete i variantu vlastního důvtipu a obyčejnému květináči vtisknout kus sebe. Stačí jej omotat pytlovinou či ozdobit kamínky a rázem máte originál, který je jedinečný i nadčasový zároveň.

Názory

Přidat názor