Blog bydlení

Provensálský styl bydlení – pohoda která vás dostane

Zamilovat se do bydlení ve stylu francouzské Provence není nic těžkého. Romantická příroda, slibně vyhlížející vinice, fialová pole s voňavou levandulí, jejíž vůně vás příjemně omámí do pohody a všudepřítomná francouzská ležérnost, nonšalance a šarm. Prosluněná Provence plná světla, přírody a klidu na vás dýchne svou kouzelnou atmosféru bydlení, které má svůj příběh. A vytvořit si ho doma v naší republice není vůbec žádný nedostižný cíl.

 

Otevřete svůj příbytek přírodě, světlu i historii

 

Provensálský styl bydlení poznáte zcela jistě podle nezaměnitelné patiny, kterou objevíte na nábytku,dveřích a klidně i podlaze. Nemusí být zcela nutně jen v bílé barvě, tóny přírody od olivově zelené, levandulové, žluté, pískové či světle modré jsou také povoleny a vítány. Nábytek ve stylu Provence dýchá přírodou a poctivou řezbářskou prací, elegantní vyřezávané nožky a ornamenty jsou toho důkazem. Světlé barvy a přírodní materiály každý prostor provzdušní a opticky ještě více zvětší, což můžete využít u malých místností či tmavších bytů třeba v přízemí. Francouzská okna si nemůžete dovolit vždy, pokud se musíte spokojit s klasickými, opatřete je jen lehkou průsvitnou záclonou, lépe pouze jemným závěsem, a pokud si to můžete dovolit, nedávejte je přes celá okna. Světlo a příroda pak u vás budou jako doma.

 

Co rozhodně nesmí chybět v provensálském stylu?

 

Vše, co nám zpříjemní sluncem prosluněnou atmosféru tohoto bydlení. Pro nevlídné dny, či ty plné splínu, jsou nutnou povinností nejrůznější vkusné polštářky, přehozy a plédy, které nás přímo vybízí přitulit se a zachumlat. Celkově textilie v provensálském stylu hrají důležitou roli. Ať už v podobě kvalitních lůžkovin, ručníků, damaškových ubrusů, ubrousků ale třeba i stylového toaletního papíru. Potisky s motivy motýlů, květinové vzory a nezbytná levandule - ať už na látkách, obrázcích, sušená ve váze či čerstvá za oknem, to vše dodá patřičný punc provensálskému bydlení.

 

Doplňky po babičce

 

Kouzlo historie, které na nás dýchne atmosféru dávných časů rafinovaně působí jako moderní nadčasový trend dnešní doby. Stačí si jen pohrát a řídit se intuicí a srdcem. Nemusíte nutně vše kupovat nové, spoustu pokladů jistě objevíte na půdě či chalupě, a skvosty které ochraňovala vaše babička jako rodinné dědictví teď dokonale zužitkujete v tomto stylu bydlení. Že je hrneček otlučený, květináč popraskaný a barva nějak vybledla? Výborně, šup s nimi na poličku do kuchyně nebo za okno či na záhon – stylová dekorace je na světě.

 

A nezapomeňte ani na nezbytnou romantiku , ta se nosí všude ve světě. Lahvinka vína, vonná koupel, romantické svíčky a francouzský šanson. Zbytek už necháme na vás.....

Názory

Přidat názor