Blog bydlení

Provensálský styl bydlení zútulní každý domov

A obzvláště v těchto chladných dnech je něha a tepla domova to, co každý z nás s otevřenou náručí uvítá a vyhledává. Podlehněte tedy kouzlu francouzského stylu bydlení a ze svého příbytku vykouzlete romantický kout plný vřelosti, něhy a příjemné atmosféry, do které se budete vždy rádi vracet.

 

Vsaďte na dřevo a podlehněte tempu přírody

 

Zapomeňte na stres, trápení a shon – staňte se nonšalantními Francouzi, pro které je pohoda a klid jejich druhé jméno. Provensálský styl bydlení je úzce spjat s venkovem, jeho pracovitostí i jednoduchostí, která dokáže i z levných a prostých věcí vykouzlit skutečný domov nejen na jihu Francie. Pokud své bydlení chcete vyladit ve stylu Provence, vsaďte na poctivé dřevo, jeho sílu, moc i přirozenost. Je pak jen na vás, zda mu dopřejete typický provensálský patinový nádech, nebo jej necháte zdobit váš interiér jeho přirozenou krásou bez příkras. Ve stejném duchu si můžete dopřát i podlahu – pokud máte štěstí a koupili jste dům či chalupu, kde je poctivá cihlová, kamenná či dřevěná podlaha, rozhodně se ji nezbavujte – ba naopak. Podlaha z přírodních a původních materiálů provensálský styl okoření tou pravou atmosférou.

 

Barvy v duchu Provence a detaily spjaté s přírodou

 

Nemalý podíl na celkovém stylu každého bydlení mají barvy a vhodně zvolené doplňky. V provensálském stylu bydlení můžete bez obav vsadit na barvu krémovou, světle fialovou, růžovou, modrou, šedou a také zelenkavou. S úspěchem, ovšem také s rozvahou, můžete aplikovat tradiční tapety s přírodními motivy – nejlépe květinovými a zvířecími vzory. Co se týká doplňků, možná vás překvapí, že škála použitých materiálů je dosti pestrá – od kovových detailů jako úchytek, drátěných košíků a sošek, přes proutí až po noblesní skleněné kousky. Rozhodně nešetřete na vázách, květináčcích, bylinkách sušených i čerstvých a také textiliích od podsedáků, kvalitních látkových ubrusů až po plédy, přehozy a povlečení. A nezapomeňte také na všudepřítomnou levanduli – ať už za oknem v květináči, vysázenou v záhonu či usušenou ve vázičkách či vyobrazenou na obrázcích i textilu.

 

Co dělá domov domovem

 

Pohodlí a útulnost a také dostatek prostoru pro přivítání návštěv a posezení celé rodiny i vlastní lenošení – to je domov s vůní Provence. Centrem dění je rozhodně obývací pokoj, či kuchyně propojená s jídelnou a obývacím pokojem a tak k odpočinku zvoucí pohodlná pohovka, křesla či sedací souprava rozhodně nesmí chybět. Nezapomeňte ani na kvalitní osvětlení i zastínění v lehkém retro stylu závěsů a záclon a ani huňatý koberec před stylovým krbem či alespoň u pohovky ve stylu Provence. A nezapomeňte ani na vlastní odpočinek a kvalitní spánek a dopřejte si poctivou francouzskou přikrývku, pohodlné lůžko a ložnici v barvách i stylu Provence.

 

 

Názory

Přidat názor