Blog bydlení

První singl bydlení? Levné, účelné a vaše!

Konečně se už nemusíte tísnit na koleji, ani s kamarády ve společně pronajatém bytě? Vylétli jste z bezpečného hnízda a full servisu rodičovského hotelu? Najednou jste svými pány ve svém vlastním, i když na metry čtvereční skromném, bytečku a čeká vás jeho zařizování? Poradíme, kde začít a jak si vytvořit vysněné hnízdečko, které vám bude říkat pane.

 

Zařizování začněte malou exkurzí do vlastní budoucnosti

 

Než se pustíte do nákupu nábytku i malování, nechte si projít hlavou, jakou máte představu o tom, jak dlouho v tomto bytě chcete zůstat. Jistě, člověk míní a život mění, ale nějaké plány jistě máte. Pokud se vám váš byt – i když je menších rozměrů - líbí a toužíte v něm zůstat pár let, a to i v případě, že potkáte toho pravého či pravou, a i pár let po narození ratolesti si umíte život v tomto bytě představit, tak vaše investice do tohoto bydlení bude jistě rozumná i ve vyšších sumách. Naopak, berete-li tento byt jako přechodné místo, kde nejvíce času budete trávit jenom spánkem a volný čas věnujete cestování, sportu, přátelům či kariéře, bude vám jistě stačit jen základní vybavení. Pro první bydlení je tak typické, že investujete nejvíce do takového zařízení, které si v případě stěhování můžete vzít snadno sebou.

 

I singl bydlení v malém bytě si zaslouží rozdělení na zóny

 

I v garsonce si můžete vytvořit iluzi klidně i třípokojového bytu. Stačí pomocí šikovných řešení rozdělit pokoj na spací, pracovní a kuchyňskou zónu. Obzvláště spací kout ocení každý obyvatel a pro kvalitní spánek a zasloužený odpočinek není rozumné vzdávat se klasické postele. Singl bydlení si může dovolit patrovou postel, která umožní spánek na zdravotních matracích a pod kterou navíc vznikne i perfektní pracovní kout, ale klidně i příjemné posezení. Špatným řešením není ani sklopná postel, která rafinovaně řeší nedostatek místa, stejně jako pódium, ze kterého se vaše lůžko lusknutím prstu jen vysune. Paraván, posuvná či japonská stěna, ale i policové díly se skvěle postarají o vzdušné a elegantní rozdělení každého pokoje.

 

Singl bydlení si zaslouží chytrá řešení

 

Kromě útulného zabydlení pomocí praktického rozkládacího či pohyblivého nábytku, jistě oceníte vymoženosti moderní doby, které vám bydlení na malé ploše zpříjemní. Vezměte si takové sušení prádla – rozkládat sušák na prádlo na už tak dosti omezeném prostoru je minimálně k vzteku. Jistě tak oceníte vedle pračky také sušičku prádla, která vám šetří nejen vaši práci, ale především čas a zútulní vaše bydlení – a už u vás ani nečekaná návštěva nebude zakopávat o sušící se prádlo. Stejné je to pak s pomocníky v kuchyni. Jistě se v ní najde místo nejen na myčku nádobí, ale také výkonnou digestoř, která zbaví váš domov pachů z vaření.

 

Jako třešničkou na dortu každého singl bydlení je rozhodně něco typického jen pro vás a vaše království – klidně se tak nebojte využít výraznou samolepku na zeď či odvážně vymalovat jednu stěnu nebo klidně celý byt. Jen ať každý ví, že TADY JE VAŠE!

Názory

Přidat názor