Blog bydlení

Rohová jídelní sestava přichází opět do módy

Známe ji spíše z dob dávno minulých, kdy nechyběla v mnoha panelákových bytech i rodinných domcích. Své místo pak rohová jídelní sestava často našla na našich chalupách, jako vzpomínka na dávné časy. Designeři však její kouzlo i osobitý styl oprášili, a nyní se její dávná sláva opět hlásí o své místo na výsluní. Pokud tedy právě jídelnu či kuchyň zařizujete, nebo toužíte po změně, máte o čem přemýšlet...

 

Rohová jídelní sestava

 

Rohová lavice, k ní jídelní stůl a obvykle dvě jídelní židle. Zakoupit si je můžete jako komplet, často však naleznete nabídku bližší vašemu srdci, a to, že si můžete vybrat nejprve rohovou lavici a k ní pak libovolný stůl a také židle. Není ani výjimkou, že místo židlí, jako alternativa modernějšího stolování, je k dispozici kratší lavice či taburetka. Můžete si tak vybrat sestavu opravdu přesně na míru. A přeměřit prostor rozhodně nezapomeňte!

 

Vzhled od klasiky po modernu

 

Rohové jídelní sety se nejčastěji vyrábí z masivního dřeva či laminátové desky. V případě dřeva pak často stačí jen kvalitní lak a vesnický styl vaší jídelny je dokonalý. Pokud však toužíte po klasice, sedáky a opěrky můžete vybírat z pestré škály čalounění, barev i potisků. Ani o moderně elegantní vzhled se nemusíte obávat – často v kombinace bílé a černé vykouzlí designeři stylové kousky, za které se nemusíte stydět ani v obývacím pokoji. Svěží spojení dřeva a kovu pak dokonale dotvoří nadčasový styl vašeho bydlení.

 

Rohová jídelní sestava plná výhod či nevýhod?

 

Začneme nevýhodami, těch je totiž mnohem méně, než se může zdát. Nevýhodou rohové sestavy je zcela jistě menší možnost variability, a díky váze je také obtížnější její přemisťování dle aktuálních potřeb. Ovšem klady vás jistě osloví. Rohová jídelní sestava totiž zvládne:

  • zaplní a prakticky využije roh místnosti, pro který těžko hledáte uplatnění

  • tím také výrazně šetří místo v místnosti

  • pokud ji umístíte do prostoru, poslouží její zadní část jako dělící prvek v interiéru

  • na rohovou lavici se vejde více strávníků či hostů, než na klasické židle

  • u malých dětí máte jistotu řádného sezení – nehrozí žádné kolébání či pády jako z klasické židle

  • získáte úložný prostor navíc – u některých druhů se pod lavicí ukrývá prostor pro poklady, drobnosti i pomůcky ke stolování

 

Jste-li početnější rodina, i na vás výrobci myslí a tak snadno vyberete set nejen pro 4členou rodinu, ale také pokud je vás doma pět a klidně i šest.

Názory

Přidat názor