Blog bydlení

Rohová sedací souprava rozhodně nestojí tiše v koutě

„Sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná, najdou tě“, tak toto pořekadlo našich babiček a prababiček už prošlo mnoha vtipnými úpravami, jisté však je, že rohová sedací souprava rozhodně svým umístěním netrpí, ba naopak. Rohová souprava je královnou mezi sedačkami, solitér, který rozhodně nikdo nepřehlédne a neprojde kolem něj bez povšimnutí. Usednutí a lenošení se zkrátka nevyhnete.

 

Rohová sedačka zazáří v každém prostoru

 

Nedělá rozdíly mezi tím, zda máte garsonku o pár metrech, nebo loftový byt plný otevřeného prostoru. Díky variabilitě a nekonečným možnostem provedení své praktické uplatnění najde zkrátka všude, tedy i u vás doma. V malém bytě oceníte především její schopnost využít dokonale roh místnosti a ušetřit vám tak cenné centimetry, nejen rozměrově, ale také svou plochou určenou k sezení – vejde se na ní více hostů, než na jednotlivá křesla. Stačí se jen přitulit :). V prostorném bytě, kde na nějakém tom centimetru nezáleží, si pak můžete dopřát prostornou rohovou sedací soupravu a učinit z ní tak středobod vašeho obývacího pokoje, na kterém může pohodlně lenošit celá rodina. V otevřeném prostoru pak rohové soupravě sluší stát i uprostřed místnosti, ne se jen choulit v rohu. Díky jejímu tvaru ji tak můžete využít i k rozdělení jednotlivých zón místnosti, za zády umístit dětský koutek, či pracovní stůl a získáte tak pracovní část či zákoutí pro čtení.

 

Vyberte si dle velikosti, tvaru i provedení

 

A že je z čeho vybírat. Velikost rozkládacích souprav je opravdu štědrá i úsporná – záleží jen na vašich potřebách. Při výběru je důležitý také tvar písmene - J, L, U, ale také lomení v jiných než obvyklých úhlech. Tato možnost nám pak otevírá dveře k netradičnímu pojetí zařízení interiéru a fádnost tak rozhodně nehrozí. Pohodlné sedačce také nechybí nastavitelné područky, opěrky hlavy i vysouvací podnožky nohou a pro úplné labužníky také funkce rozkládání, díky které se nemusíte stěhovat do ložnice, když vás přepadne únava či romantická chvilka. Pestrý výběr materiálu od kůže, ekokůže, semiše, bavlny či mikrovlákna vám učaruje a spolu se správnou péčí radost z vaší nové sedačky jenom zvýší.

 

Při výběru myslete i na potřebný prostor

 

I když rohová sedací souprava šetří místo, pokud si vyberete variantu rozkládací, vždy myslete také na to, aby v její blízkosti byl dostatek prostoru na její rozložení a nemuseli jste pokaždé sestěhovávat nábytek. Funkce rozkládání jsou volitelné, můžete tak vybrat rozložení lůžka, s ohledem na místo, vysouvací, systém Click Clack, rozkládací, či se sklopnými zády. Vždy také myslete na dostatečný prostor pro otevírání dveří, pokud sedačku umístíte u vchodu do místnosti, ale také na prostor nutný k funkci dobrého vytápění v zimě, sedačka rozhodně nepatří do těsné blízkosti topení.

Názory

Přidat názor