Blog bydlení

Ručníky v koupelně aneb kam s nimi

Koupelnu bez ručníků si lze jen velmi těžko představit. Jeden na ruce, nejlépe pro každého člena rodiny jeho vlastní, po příjemné koupeli či spršce jemňoučká osuška, také pro každého osobní a další ručník třeba pod nohy. Ovšem, kde brát v často typizované panelákové koupelně tolik potřebné místo k odložení ručníků, pokud ovšem nechcete svou vyladěnou a esteticky krásnou koupelnu hyzdit rozvěšenými ručníky na sušáku ve dne i v noci? Přinášíme vám pár zajímavých inspirací, jak dát ručníkům ve vaší koupelně nápad i řád.

 

Ručníkům koupelna sluší a platí to i naopak

 

Jen těžko si umíme představit, že si své ručníky zaparkujete třeba ve skříni v ložnici či v komoře. Opravdu by se vám chtělo pokaždé co si půjdete dopřát sprchu myslet na to, že je potřeba připravit si i osušku? Ručníky a osušky zkrátka patří do koupelny a musí být stále po ruce. Ne každá koupelna je však obdařená takovým prostorem, že si v ní můžete dovolit umístit velkorysou skříňku na odkládaní kosmetických drobností a zásoby ručníků. A i když si tak do menší koupelny můžete uložit jen pár ručníků, budete je mít stále připraveny do akce a po ruce. Jejich doplnění za nové a voňavě čisté je už otázkou několika vteřin.

 

Ručníkům sluší věšák i rafinované ruličky

 

S rolováním ručníků a osušek jste se možná poprvé setkali na příjemné dovolené v hotelu, kde právě tímto způsobem nejčastěji pokojské ručníky připraví k okamžitému užívání. Jedná se o jednoduchý a prostý trik, který nezabere moc místa a zároveň je ručník skutečně vždy po ruce. Srolovaný ručník i osušku snadno uložíte na poličku, do praktického košíku či elegantního boxu a zkombinujete-li více barevných odstínů, rázem máte postaráno i o zajímavý a designový doplněk do vaší koupelny. Neholdujete-li zrovna tomuto výdobytku doby, můžete vsadit na osvědčené a tradiční věšáky a stojany na ručníky. Nejenom, že je můžete rozvěsit na háčky, ladně je můžete poskládat i do poliček nebo využít designových vychytávek a pověsit ručníky i osušky na zajímavé stojany s nápadem. Velmi rafinovaně pak zapůsobí uměle či přirozeně vybudovaný výklenek, ve kterém můžete uložit nejen ručníky, ale také veškerou kosmetiku – samozřejmě s grácií a nejlépe v designových košících.

 

Tradice s moderní noblesou

 

Ležérně a zároveň esteticky velmi zajímavě vždy zapůsobí zakomponovaný žebřík v malé i prostorné koupelně. Pokud vám to možnosti dovolí, rozhodně investujte rovnou do vyhřívaného žebříku, který vám nejen koupelnu příjemně vyhřeje, ale dokáže také vysušit a především nahřát svěřené ručníky a co víc, vypadá skvěle. Pokud se do této investice nechcete pouštět, vsaďte alespoň na klasický žebřík nonšalantně opřený o zeď. Jeho příčkám pak můžete svěřit odkládací plochu nejen pro ručníky, ale i kosmetiku uloženou v praktických látkových či ratanových závěsných boxech. Vaše koupelna tak bude vždy svěží, uklizená a IN.

 

Názory

Přidat názor