Blog bydlení

Sangvinik aneb bydlení podle temperamentu

Každý jsme jiný nejen vzhledem, ale také názory, povahou i životní energií, která nás pohání a provází celým životem. Určitě jste už někdy slyšeli o rozdělení lidského naturelu na čtyři základní druhy temperamentu – sangvinik, cholerik, melancholik a flegmatik - a určitě o sobě také víte, která skupina vás nejvíce vystihuje. Ale víte také o tom, že to, jaký jste temperament ovlivňuje i vaše bydlení a fakt, že si jej sladíte se svou povahou vám přinese pocit, že doma je pro vás skutečně doma? Pojďte tedy v dnešním díle nakouknout spolu s námi, pod pokličku bydlení pro sangvinika.

 

Sangvinik – extrovert každým coulem

 

Poznat sangvinika není žádný problém. Hýří energií, miluje společnost a radost z života z něj přímo čiší. Je veselý, přirozený, dost upovídaný a životní optimismus a bezstarostnost by mohl rozdávat. I když svým chováním leckdy vyvolává nedůvěru a pocit ztřeštěnosti, návštěva u sangvinika je vždy příjemná a nuda rozhodně nehrozí v konverzaci ani při návštěvě bytu zařízeném ve stylu sangvinikova bezstarostného přístupu k životu.

 

Žlutá barva a teplé tóny jsou jasní favorité

 

Živost sangvinikovi rozhodně nechybí a jeho přátelská povaha rozdává dobrou náladu i jeho okolí. Ve svém domově tomu není jinak. Interiér zařízený sangvinikem doslova žije a dýchá teplem rodinného krbu. Žlutá barva je barvou slunce a to je symbolem života – ideální spojení s živým a svěžím sangvinikem. Teplé tóny v kombinaci s hnědou a žlutohnědou barvou dodají pocit tepla, i když bude venku mínus dvacet, a v obydlí sangvinika by tak rozhodně měly převládat. Dobře se odstíny žluté kombinují s barvou bílou, smetanovou i latté, navíc místnost prozáří a také opticky zvětší.

 

Volnost, vzdušnost a čilý společenský ruch

 

To jsou hlavní atributy, které sangvinik ke svému spokojenému bydlení potřebuje. Zapomeňte na zbytečnosti ve svém obydlí – snad jedině zrcadel a výrobků ze skla není nikdy dost. Každý sangvinik má rád odraz svého zevnějšku, ať už v zrcadle či ve skleničce – stále mít přehled o svém upraveném zevnějšku, který baví a pečuje o všechny návštěvy, ten zkrátka sangvinik musí mít za každých okolností. Proto ani dostatečně prostorné posezení či zásoba stohovatelný židlí či pohodlných polštářů není nikdy k zahození – přeci jen, o návštěvy není u sangvinika nouze. Své bydlení si tak sangvinik zařídí účelně a vzdušně, s dostatkem prostoru pro večírky i soukromé taneční řádění u televize.

Názory

Přidat názor