Blog bydlení

Shrnovací dveře zvětší prostor a šetří cenné centimetry

Pokud vlastníte byt štědrých rozměrů, možná vám ani nepřijde, že i takové obyčejné a vcelku nenápadné dveře sice umí výrazně ovlivnit celkový dojem jednotlivých místností, ale dokáží také ubírat tolik žádaný prostor. V bytě či pokoji malém jako dlaň tak jistě oceníte shrnovací dveře, které umí být decentní, elegantní i úsporné.

 

Interiérové shrnovací dveře jsou praktické i vkusné

 

Stačí si jen představit, kolik místa potřebujete k otevírání klasických dveří. Ke zdi, kam se dveře otevírají, nemůžete nic postavit a tak zůstává tento prostor zbytečně volný a nevyužitý leží ladem. A přitom právě v malých bytech či pokojích je potřeba aktivně využít každý kout. Díky shrnovacím dveřím, které už dávno nejsou jen dveřmi do komory či koupelny, tak můžete toto skryté místo využít k umístění sedací soupravy stejně jako obývací stěny či květinového stolku – zkrátka všeho, co jste si až dosud museli odepírat. A konečně i místo, které musíte ponechat před klasickými dveřmi pro jejich snadné otevírání a zavírání, můžete nově využít lépe a efektivněji.

 

Kvalitní provedení a snadná montáž je bonusem navíc

 

Poznat kvalitní shrnovací dveře lze vcelku snadno. Nejen, že pochází z dílny osvědčených výrobců, ale především bezchybně fungují, plynule do sebe zapadají a ani náznakem nejsou hlučné. Rozhodně také nesmí působit chatrným či nestabilním dojmem, a naopak musí být pevné a vydržet časté a pravidelné používání. Jejich montáž zvládne i sváteční kutil – rychle a bez velké námahy či pracného přemýšlení. I podle vybavení jednotlivých shrnovacích dveří můžete odhadnout, kolik si dal výrobce práce s jejich výrobou – prosklení či nejrůznější doplňky v podobě klik či madel hovoří za vše. Díky kvalitním technologickým postupům tak máte možnost vybírat shrnovací dveře s prosklením, ať už se jedná o skla čirá, mléčná, písková či kouřová.

 

Přehlídka barev, materiálu i tvaru

 

Dávno se už nemusíte ve svém výběru omezovat na úzký sortiment – shrnovací dveře vás upoutají svou estetickou a designovou stránkou ať už jsou plastové, lamelové či koženkové. Ani v otázce barev a dekoru se rozhodně nemusíte uskrovňovat, je samozřejmostí, že si své nové a moderní „shrnovačky“ dokonale barevně sladíte s celkovým konceptem bytu či jednotlivých místností. Výrobce nepřekvapí ani vaše specifické požadavky na výšku či šířku jednotlivých shrnovacích dveří a tak nejen klasické rozměry, ale i atypické parametry vašich futer najdou své dveře pro vaše soukromí i pohodlí. Moderní shrnovací dveře také pasují na jakékoli zárubně a významnou měrou přispívají nejen k zútulnění interiéru, ale šetří také váš rodinný rozpočet.

Názory

Přidat názor