Blog bydlení

Sklopná postel – vyberte si tu svou

Rozhodli jste se, že sklopná postel je přesně to, co potřebujete? Kvalitní spánek na plnohodnotné posteli, se skutečnou zdravotní matrací v pravém slova smyslu a nastavitelným roštem, to vše vám poskytne sklopná postel. Ať si ji klidně všichni hanlivě říkají „postel ve skříni“, vy víte své. Kvalitní spánek v noci a dostatek prostoru ve dne – to je hlavní plus každé sklopné postele. A z jakých typů můžete vybírat se dozvíte v dnešním článku.

 

Pohodlí uvnitř, elegantní design navenek

 

O tom, že se díky sklopné posteli vyspíte každičkou noc jako na obláčku jsme si už povídali v minulém článku. A o tom, že se sklopná postel stane designovým skvostem vaší domácnosti také nemusíte vůbec pochybovat. Výrobci se předhání v tom, uspokojit všechna přání i těch nejnáročnějších zákazníků, a tak si můžete vybrat sklopné postele různobarevného provedení od střízlivých, až po vyzývavé či rozverně dětské. Ano, i pro děti je tato forma spánku více než výhodná. Panelákové dětské pokojíčky nejsou zrovna přehnaně prostorné, proto je sklopná postel chytrým řešením, jak do pokoje vměstnat více sourozenců a ještě pohodlně zbude místo i na hraní a zábavu.

 

Sklopná postel nemusí být jen skříní

 

I když se spací prostor přes den ukrývá šibalsky ve skříni, to, jak bude vypadat v interiéru je jen na vašem výběru. Otevírání skříně bývá buď klasické skříňové, ve formě skládacích dveří nebo je také dno postele zároveň dveřmi skříně - postel se tedy vyklápí bez otevírání. V takovémto dně postele bývají – z interiérové strany - často zabudovány odkládací plochy či poličky, které můžete využít k odkládaní drobností přes den. Výjimkou není ani praktické zabudování rozkládací stolku, který se po zaklopení postele rozloží a slouží jako stůl k dennímu posezení. Pokud chcete využít všechny možnosti, které vám sklopná postel nabízí, pak rozhodně nepřehlédněte variantu sklopné postele se sedačkou – přes den si posedíte na sedačce a večer se sedačka díky propracovanému mechanismu ukryje po sklopení lůžka pod něj. Stylové řešení, kdy postel dokonale splyne se stylem interiéru je její zakomponování přímo do obývací stěny a večer po rozložení v jejím čele objevíte, a využijete, odkládací prostor pro knihu či sklenici vína.

 

Systém sklápění pro každý tvar pokoje

 

Nemusíte si lámat hlavu s tím, jestli je váš pokoj úzký jako nudle nebo naopak v každé stěně jsou buď okna či dveře. Sklopné postele s kvalitním hydraulickým systémem, který umožní sklopit postel jediným prstem, umožní snadné vyklápění postele z čela ( hlavou ke zdi), ale také vyklápění z boku ( bokem ke zdi), které právě nejvíce oceníte v úzkých prostorách. Pak je už jen na vás, zda si vyberete materiál lamino, či masiv kombinovaný s dýhou a zda vaše postel bude jednolůžkem či dvoulůžkem. Rozměry lůžek jsou pak co se týče šířky i délky různorodé, vybere si tak opravdu každý. U dvoulůžka navíc můžete zvolit variantu děleného lůžka, kdy lze sklopit jen lůžko pro jednoho. Oceníte to například, když se partneři střídají v práci na směnách, či při nemoci, kdy si jeden potřebuje lehnout, a postel tak nezabere celý prostor místnosti.

Názory

Přidat názor