Blog bydlení

Stylu Feng-šuej živé rostliny sluší

Živé rostliny spolu se stylem feng-šuej rozjasní, oživí a zkrášlí váš domov a vnesou kousek živé přírody spolu s čistším vzduchem a pohodovější atmosférou až na práh vašeho obydlí. Popularita stylu feng-šuej stoupá a není se co divit – jeho filosofie souznění s přírodou je v dnešním hektickém světě vítána a vykouzlit si ji můžete alespoň ve vaší vlastní oáze rodinného štěstí a pohody. Společně si tak s živou a krásně zelenou rostlinou budete u vás doma veselé tóny notovat i vy!

 

Živá krása u vás doma

 

Je jedinečná, stále se měnící a dopřávající vám tolik potřebnou pozitivní energii. Základní pravidlo při výběru rostlinek je, aby byly nejen živé, ale také zdravé a vitální. Z květinářství si tak odnášejte ty nejlepší kousky a také se o ně pečlivě starejte. Nejen podle stylu feng-šuej, jen zdravá rostlina značí růst a rozvoj a tak rozhodně do bydlení v tomto stylu nepořizujeme zásadně rostliny sušené, dokonce ani květiny řezané, tolerovanou variantou jsou pouze umělé rostliny, i když pozitivní vliv na proudění energie u vás doma mít nebudou, svou krásu vám zvládnou dopřát také.

 

Co rostlinka to originál a také jiná energie

 

Jestliže jste se právě rozhodli rozproudit a hlavně zharmonizovat své bydlení ve stylu a pomocí feng-šuej, pak vězte, že není rostlinka jako rostlinka a rozhodující při výběru je tvar listů, jejich sklon i květenství rostlinky. Špičaté a rovné listy jsou symbolem mužské energie, která zastupuje aktivitu a radost a tyto rostlinky si říkají o umístění všude tam, kde je potřeba rozpohybovat stagnující energii. Kulaté a převislé listy symbolizují ženskou energii pasivity a smutku a v interiéru působí uklidňujícím účinkem. O negativní energii určitě nestojíte a tak ve vašem obydlí určitě nemůže mít místo rostlinka s ostrými listy a trny. Výjimkou je místo před vchodem do domu, kde působí jako jakýsi hlídači.

 

Rostlinky si umí říct o pozornost i péči

 

Určitě jste už nějakou tu rostlinku opečovávali a tak víte, že každá má ráda něco jiného. Jedné více vyhovuje sluníčko, druhé polostín, jedna strádá bez pravidelné zálivky, druhé je i sucho vcelku jedno. A protože styl feng-šuej pracuje s energií a její přirozenou harmonií, není až tak podivuhodné, že každá rostlinka v interiéru nejen vyžaduje určité umístění, které je jí příjemné, ale právě na tomto místě nejlépe působí i její dobrá a pozitivní energie na vás i vaše blízké. A rozhodně nepodceňte ani výběr vhodného květináče – na plastové zapomeňte, vsaďte raději na přírodní materiály!

Názory

Přidat názor