Blog bydlení

Suvenýry z dovolené – nádherná dekorace ve vaší režii. Část první

Milujete léto, pláže a sladké nic nedělání daleko od domova, blíže klidu, pohodě a slunečním paprskům? Pak období zimy pro vás zřejmě nebude tím nejradostnějším ročním obdobím. Pokud si však jako správný turista každoročně od moře vozíte nasbírané nádherné oblázky, písek, mušle, a hvězdice jako příjemnou vzpomínku na letní dovolenou, pak nezoufejte. Máme pro vás pár tipů, jak nádherně můžete své poklady vystavit na odiv, a každičkým pohledem na ně si tak kdykoli atmosféru přímořského letoviska vykouzlit i u vás doma. Velíme tedy – poklady vyndejte z úkrytu – jde se na to!

 

Zkrášlování interiéru začíná...

 

Tyto přírodní dekorace s vůní moře rozhodně budou slušet ať už vaší ložnici, vstupní hale, předsíni, koupelně či obývacímu pokoji. Zvolit můžete jen decentní dekorace rozmístěné skromně sem tam po místnosti, na stole, poličce či parapetu okna. Pokud však toužíte po dokonalé přímořské atmosféře ve větší míře, můžete si díky darům moře vyzdobit například celý jídelní stůl a tématicky vybrat i textilie – ubrus, ubrousky či podsedáky. Pokud ve svém příbytku máte vyčleněn relaxační koutek – můžete si jej vyladit do oázy dovolenkových zážitků a s pomocí fotografií a suvenýrů vykouzlit zákoutí s vůní slaných dálek moře. Vhodně můžete zkombinovat i další prvky – samolepky na zeď, ručníky či protiskluzové podložky do koupelny.

 

Sklo sluší písku, kamínkům i mušlím

 

Nejběžnější použití této kombinace zná asi každý – do sklenice nasypete písek z pláže, doplníte kamínky či mušlemi a máte atraktivní doplněk. Ovšem, netřeba se omezovat jen na obyčejné sklenice. Co třeba nápaditě využít lucernu na svíčku? Stačí ji naplnit pískem či kamínky, a přidat pár kousků mušlí a samozřejmě nezbytnou svíčku. Získáte tak romantický a hlavně originální kousek, který večer i ve dne připomene chuť dálek...

 

Lepím, lepíš, lepíme

 

Pořádně pevné a spolehlivé lepidlo – nejlépe za použití tavné pistole – snadno připevní kamínky i mušle třeba na skleničku, kterou vysypete pískem, ovážete provázkem či lýkem a na něj přilepíte mušli či hvězdici. Vyrobit si můžete i originální obal na květináč. Stačí přilepit mušličku k mušličce nebo kamínek ke kamínku. A ozdobit si takto můžete chytře třeba i nohy konferenčního stolu, opěrku židle z vnější strany či dokonce koupelnové zrcadlo. Fantazii se meze nekladou :)

 

Za trochu té námahy to stojí, co říkáte. Navíc takto pěkně uspořádané vzpomínky na vaši dovolenou se i dobře udržují v čistotě. Pouhé rozmístění mušlí a kamínků znamená mnohem více práce při utírání prachu...:)

 

Samozřejmě, že nápadů máme mnohem více, o nich se dočtete v pokračování článku: „Suvenýry z dovolené – nádherná dekorace ve vaší režii. Část druhá.“

Názory

Přidat názor