Blog bydlení

Tekutá tapeta – věcička, kterou musíte mít!

Stěny našich příbytků toho zažily už mnoho. Pokud nemáte čerstvě postavenou novostavbu, jejíž zdi doslova voní novotou, pak zasloužilé stěny vaší ložnice, obývacího či dětského pokoje dost možná prošly retro záplavou papírových tapet, klasických válečků, bělostné bílé i hravých samolepek na zeď. Pokud se zrovna chystáte proměnit vaše bydlení a obléci každou místnost do nového slušivého kabátku, pak je nejvyšší čas seznámit se také s tekutou tapetou.

 

Tekutá tapeta? Seznamte se!

 

Tekutá tapeta je opravdu v tekuté formě a opravdu je její výsledný efekt nádherně tapetový. No, i když popravdě řečeno, výsledek je v mnoha směrech mnohem lepší než u klasické tapety. Tekutá tapeta je vlastně jakousi dekorativní omítkou, kterou si zakoupíte v pytlích a po smíchání s vodou, a  24 hodinovém odpočinku, ji pak na stěnu nanášíte podobně jako sádru. Výhodou tekuté tapety je nejen snadná příprava a pohodová aplikace bez stresů a strachu, aby se jednotlivé role dobře napojily na sebe a nikde se nezačalo nic odlupovat. Předností tekuté tapety je možnost aplikace nejen na hrbolatý či méně kvalitní povrch, ale také její tepelné a zvukově izolační schopnosti. Každý interiér oživí a rozzáří, navíc nepodléhají vlivu slunečních paprsků a své krásné živé barvy si bez potíží udrží dlouho svěží.

 

Tekutá tapeta sluší, kryje i ochrání

 

Tekutou tapetu můžete využít v každé místnosti, a to včetně kuchyně i koupelny, pouze by neměla být na místech, která jsou vystavena větší pravděpodobnosti častého potřísnění vodou. I přes tento fakt však snadno ze své tekuté tapety učiníte tapetu omyvatelnou – stačí ji přetřít vodou ředitelným lakem. Tekutou tapetu také snadno „opravíte“ v případě nečekaných oděrek, škrábanců či prasklinek, za které často může praskající omítka. Jednoduše tapetě navrátíte opět její půvab  - stačí ji navlhčit vodou z rozprašovače a zahladit nerovnosti. Kromě toho, že je tekutá tapeta  odolná a neabsorbuje do sebe žádné pachy, je sama také zcela zdravotně nezávadná a bez zápachu. Snadno tak můžete dát volný průchod kreativitě svých dětí – její aplikaci zvládnou i ony. Záleží jen na vás, jak volný prostor k jejich sebevyjádření jim  v pokojíčku chcete dopřát. Jisté však je, že pomocí tekuté barvy nejen v dětském pokojíčku mohou vzniknout ve vaší oáze rodinné pohody nejrůznější nápadité výtvory. A zkusit můžete i přimíchání rozverných třpytek, které se postarají o opravdu nevšední výsledek.

 

Výsledný efekt tekuté tapety vás nadchne

 

Můžete ji totiž použít nejen na nerovný povrch, ale hlavně na místa, kde byste si o klasické tapetě mohli nechat jenom zdát. Třeba takový strop. Umíte si představit, jak na něj lepíte dech beroucí slušivou tapetu, díky které získá váš obývací pokoj LOOK jako v přijímacím salónu historické budovy? Tapetovat různá klenutí, sloupy či šikminy by se vám pak zcela jistě nechtělo už ani náhodou. Nyní však máte jedinečnou šanci vykouzlit na svých obyčejných čtyřech stěnách výjevy, aplikace a kreativní nápady, o kterých se vám dosud zdálo jen v nejtajnějších snech. Je na čase, splnit si je! 

Názory

Přidat názor