Blog bydlení

Televize se zvětšují, obývací stěny zmenšují

Obývací pokoj má již ve svém názvu své největší poslání – slouží k obývání. Zatímco v dávných dobách sloužil vyloženě jen jako sváteční místnost, ve které se většinu času jen pravidelně utíral prach a vysávalo, v dnešní době plní svůj reprezentativní úkol na maximum. Je přijímací místností našeho království v čase rodinných oslav i víkendových návštěv, ale také místem, kde se schází celá rodina ať už k oblíbenému seriálu či povídání u kávičky. A zatímco televize jsou čím dál větší, obývací stěny nabírají spíše minimalistický styl a hlavně rozměr.

 

Moderní obývací stěna je nenápadná

 

A rozhodně už neslouží především jako knihovna, místo pro památeční lapače prachu různého druhu ani svatební čajový servis po babičce. Pro nadčasovou obývací stěnu skromných rozměrů je typická především praktičnost a také nenápadné role druhých houslí – tu první skutečně hraje především televizní obrazovka. Ta je zároveň často i hlavní a přinejmenším výraznou a nepřehlédnutelnou dominantou interiéru. Do pozadí naopak ustupuje úložný prostor v obývacím pokoji a přemisťuje se do komor, ložnic či dokonce vestavěných skříní a stěn v hale či předsíni. Záleží samozřejmě na samotných dispozicích bytu, u domu máte volnější ruku s ohledem na nabízený prostor.

 

Minimalistická obývací stěna neznamená prázdný obývací pokoj

 

Většinou ji umísťujeme na centrální stěnu obývacího pokoje a na toto místo již pár desítek let patří i televize. Na ostatní stěny místnosti však můžete bez obav umístit i oblíbenou knihovnu s čtenářským koutkem či vitrínu se svou sbírkou oblíbených mušlí, suvenýru či modelů aut a dopřát si tak vše potřebné po ruce i v moderním obýváku. Je tak jen na vás, zda zvolíte nižší skříňky pouze pod televizí nebo vyberete i vysoké užší skříňky volně stojící či zavěšené na stěně – ať už prosklené, podsvícené či uzavřené.

 

Čisté linie plné elegance

 

Dnešní doba upřednostňuje velkoplošné obrazovky, nejlépe zavěšené přímo na stěnu, šetřící nejen místo, ale také zvyšující designový zážitek a komfort uživatelů, i co se místa týká. Málokdy je tak samotná obývací stěna v bloku, přednost zákazníci dávají samostatným kouskům jednotlivých typů nábytku, které dávají také možnost variability a svobody v tom, jak snadno si sami a dle svých představ obývací stěnu seskupit a také různě v běhu času měnit. Volný prostor a nezaplněné stěny navíc opticky prostor zvětší, což ocení obzvláště majitelé menších bytů.

Názory

Přidat názor