Blog bydlení

Tipy, jak správně vybrat pohovku

Obývací pokoj, to je oáza rodinné pohody. A korunou jeho krásy je rozhodně pohodlná a funkční pohovka. Přemýšlíte-li právě nad tím, jak vybrat tu pravou pohovku pro váš obývací pokoj, máme pro vás pár tipů, jak tento oříšek rozlousknout.

 

Vsaďte na neutralitu

 

I když je pohovka nejčastěji obměňovaným kusem nábytku v našem příbytku, není příliš moudré podléhat pouze módním trendům. Samozřejmě, pokud jste od nátury rebelové, rádi provokujete a vsázíte na extravaganci, pak vám výrazná pohovka jistě udělá velkou radost i službu. V opačném případě je však lépe spoléhat na nadčasovost a neutralitu. Rozhodně to však neznamená, že budete svázáni ve výběru barev. Omezit se vůbec nemusíte pouze na béžovou či šedou, ale svou barevnou škálu klidně můžete rozšířit. Jen myslete na to, že lépe se volí barevnější doplňky k neutrální sedací soupravě než mění její křiklavá barva, která vás časem může omrzet. Rada zní – vsaďte především na jednobarevnost vaší nové pohovky a oživit ji můžete polštářky, přehozy i dalšími textiliemi křiklavějších vzorů i barevných kombinací.

 

Velikost volného prostoru i celé místnosti rozhodně nepodceňujte

 

I když se tato rada může zdát úsměvná, divili byste se, kolik lidí si už domů přivezlo sedací soupravu, která se jim do místnosti nejen nevešla na určené místo, ale ani samotná místnost nebyla pro ni dostatečně velká. Dobře tak při výběru zvažte, jak velkou sedací soupravu či pohovku si můžete dovolit a také to, jak se bude dispozičně hodit do vašeho obývacího pokoje. Do menšího obýváku je vhodné volit menší pohovku, máte-li obývák prostornější, můžete se i při výběru pohovku rozšoupnout.

 

Myslete na své pohodlí

 

To si zaručíte především výběrem kvalitního výrobce, který nešetří jak na použitých materiálech, tak na samotném provedení sedací soupravy. Zároveň však myslete i na vlastní komfort při posezení či poležení na nové pohovce. Trávíte-li hodně času s přáteli či širokou rodinou a návštěvy jsou u vás na denním pořádku, jistě oceníte více než pouze jednu pohovku sedací soupravu sestavenou ze dvou kusů, které můžete umístit naproti sobě. Usnete často u televize a nechce se vám stěhovat do ložnice? Pak nejenom vaši hosté, ale i vy sami oceníte rozkládací pohovku nejlépe vybavenou i úložným prostorem. Rádi na pohovce lenošíte? Pak by váš nový model neměl postrádat polohovatelné opěrky hlavy i područky.

 

Názory

Přidat názor