Blog bydlení

Tipy na chytrý úložný prostor do vaší předsíně

Předsíň. Její role v našich příbytcích je důležitá a nepřehlédnutelná, přesto se právě na ní - obzvláště dříve - místem spíše šetřilo a dnes tomu leckdy není jinak. Ať už je vaše předsíň miniaturní již ze své podstaty nebo se časem rozrostly spíše věci, které do ní potřebujete vměstnat, přinášíme vám v dnešním článku šikovné rady, jak získat i na malém prostoru vaší předsíně dostatek úložných prostor.

 

Zkuste to jinak

 

Hala, předsíň či chodba – různé názvy pro první prostory, které uvidí každá vaše návštěva, ale také vy sami po návratu domů z práce. Jistě netoužíte uvítat své přátele v chaosu a nepořádku a i vy sami se budete mnohem rádi vracet do příjemně uspořádaného a uklizeného domova, který vás uvítá svou přívětivou tváří. Chaos a nepořádek tak můžete zvládnout vcelku jednoduše a mnohdy k tomu stačí jen jiný úhel pohledu. Povalující se klíče snadno zorganizujete na úhledné věšáčky přímo u dveří, kde budou vždy po ruce, šály a čepice najdou své místo v praktickém kapsáři a botník se stane nejen skvělým místem pro všechny vaše boty, ale pokud zvolíte i krapet větší velikost, vaše kabelky si v něm budou také skvěle odpočívat.

 

Sláva poličkám a policovým systémům

 

Ano, vaše chodbička může být jak chce malá, ale když využijete potenciál jejích stěn, máte rázem vyhráno. Ať už zvolíte komplexní policové systémy, nebo si s důvtipem rozmístíte na stěnu jen jednotlivé poličky, vejde se na ně spousta věcí. Navíc ty drobnější nebo sezónní snadno schováte do úložných boxů s elegantními motivy či do neméně slušivých košíků z rozličných materiálů.

 

Praktický nábytek vaší chodbě na míru

 

Ne každý nábytek se do malé předsíňky vejde a když ano, tak většinou zabírá místa více, než je zdrávo. Ovšem, vyberete-li si takový nábytek, který je multifunkční a chodbám stvořen na míru, pak máte o úložný prostor snů postaráno. Ideálním příkladem je kromě předsíňových sestav i lavice s úložným prostorem. V lavici můžete ukrývat dle svých potřeb v podstatě cokoli – od bot až po oblečení a navíc si oblékání i svlékání zpříjemníte posezením. Do kategorie funkčních a praktických kousků předsíňového nábytku bezesporu patří i botníky, které můžete vybírat z nepřeberné řádky velikostí, tvarů i stylů.

 

Věšáky jsou v předsíni jako doma

 

A nemusí být vůbec ukryté jen ve skříni a čekat na svůj kabát či bundu. Věšáky v sobě ukrývají i šikovný designový styl, který vaši předsíň promění v netradiční uvítací salón. Stačí věšákům svěřit roli dekorativní a v nejrůznějších barvách a tvarech je rozvěsit do různých úrovní na stěnu, ale také zavěsit do prostoru. Věšáky samy o sobě mohou zastupovat třeba provensálský či zámecký styl bydlení a takto rafinovaně zavěšené vám jej samy ve vaší předsíni vykouzlí či podtrhnou.

 

Názory

Přidat názor