Blog bydlení

Topte obrazem! Obrazem s infračerveným panelem!

Ne, opravdu jsme se nezbláznili a nenabádáme vás, abyste si v krutých mrazech zatopili v obýváku oblíbeným obrazem po babičce. Jen vám v dnešním článku chceme poodkrýt roušku tajemného infračerveného vytápění, které vás v zimě nenechá na holičkách.

 

Infračervené vytápění funguje chytře

 

Princip infračerveného topení je zároveň jeho největší předností. Panely, které na první pohled mohou vypadat jako zajímavý obraz, do svého okolí pomocí elektromagnetického vlnění šíří teplo. Toto teplo však prioritně neohřívá vzduch, ale zastaví se až o pevný předmět, který ohřeje. Až následně pak se od nábytku, zdí či dalších předmětů  ohřívá vzduch. Snadné, že? A nejen to. Tento princip totiž výrazně šetří výdaje za topení, protože žádné teplo nepřijde vniveč. 

 

Infračervené vytápění je nenápadné, zato výkonné

 

Je jen na vás, zda si jej pořídíte jako doplněk ke klasickému vytápění, nebo podlehnete jeho výhodám a vyberete jej jako hlavní zdroj vytápění – ano, i tento úkol infračervené panely zvládnou. I když fungují díky elektrické energii, přesto vám ušetří náklady za topnou sezónu. Své teplo totiž předávají rovnoměrně do celé místnosti, jedinou podmínkou je tedy elektrický přívod a také uzpůsobení místnosti. Nebojte, nemáme na mysli stavební úpravy, ale spíše správnou volbu umístění topného obrazu. Jeho elektromagnetickým vlnám by nemělo hned stát něco v cestě, proto jsou vhodnější vzdušné místnosti, nebo právě správná volba pověšení infračerveného panelu. V opačném případě se vlny nesoucí příjemné teplo zastaví o první předmět. Snadno i tuto situaci však můžete vyřešit chytrým rozmístěním více panelů na protilehlé stěny místnosti.  

 

Infračervené panely si vás podmaní

 

Možná vás už napadlo během čtení pár dalších výhod, které s sebou tento styl vytápění přináší. Ano, nevíří se prach, a ano, topidla nezabírají téměř žádné místo. Tím, že topné panely visí na zdi jako elegantní obraz vám zbývá spousta místa, které by jinak zabraly třeba radiátory. A díky faktu, že teplo se přenáší elektromagnetickým vlněním se neohřívá vzduch, který se díky tomu nikterak nevíří. Skvělá zpráva pro všechny hospodyňky, především pak pro alergiky a astmatiky. Při správných podmínkách rozmístění nábytku probíhá vytápění rovnoměrně a tím se také snižuje výskyt plísní a celkové klima v místnosti je zdravější. Nespornou výhodou těchto infračervených topidel je pak bezúdržbová péče a  životnost neskutečných 30 – 50 let. Kvalitní infračervené panely pořídíte již od 3000 Kč, samozřejmě menších rozměrů s menším výkonem a v základní výbavě. Ta většinou nabízí topné obrazy čtvercových či obdélníkových tvarů. Pokud však výhodám a kouzlu tohoto vytápění podlehnete, pak v bohaté nabídce není doslova nic nemožné. Nejen, že si můžete vybírat obrazy různých tvarů, ale i koule určené k zavěšení a nejrůznější barevné zpracování, včetně rámů různých materiálů. Vybrat si tak můžete pro svůj příbytek topné obrazy nejrůznějších potisků a aplikací, efektní složené obrazy dokonce i dle svých vlastních návrhů na zakázku a opravdu unikátní topné obrazy vybavené i LED podsvícením.

 

Názory

Přidat názor