Blog bydlení

Toužíte po změně? Seznamte se s bambusovým nábytkem!

Chystáte se zabydlet v novém domku či bytě nebo jen zkrátka chystáte velkou proměnu svého interiéru, jen si ještě nejste úplně jistí, jak a čím svůj interiér zařídit? A slyšeli jste už nábytku z bambusu? 

 

Nábytek z bambusu vás přenese do jiného světa

 

Z bambusu se skutečně vyrábí nejrůznější druhy nábytku. Nejvíce jsou známá klasická i relaxační křesílka z bambusu doplněná o měkké a pohodlné polštáře, ale také lůžka a  sedací soupravy, ze kterých se vám vůbec, ale vůbec nechce vstávat. Výjimkou však nejsou ani poličky, stoly, noční stolky, paravány a dokonce i skříně a komody z bambusu a stylově vypadá i bambusový konferenční stolek. Bát se nemusíte ani o doplňky a detaily jako jsou lampy, lustry, rámy zrcadel a dokonce i obaly na květináče. Snadno si tak vyladíte interiér ve stylu exotických dálek a navíc vám tento nábytek a doplňky vydrží po mnoho let.

 

Harmonie na dosah ruky

 

Výhodou bambusového nábytku je jeho kouzlo působit étericky něžně a zcela přirozeně, zároveň však pevně a odolně. Sám o sobě dokáže zharmonizovat nejen naše bydlení, ale i naše pocity a ve spojení s dekoracemi typu dřevěných masek, podlouhlých sošek a dalších exotických doplňků vykouzlí harmonickou domácnost, kde to přírodním stylem života a i lehkou dávkou živočišnosti doslova žije. Pro tento efekt je také důležitý správný výběr nábytku z bambusu – rozhodně by neměl být ošetřován žádnou chemií a rozhodně nespojován  lepidly.  Samotné spoje kvalitního nábytku z bambusu jsou vždy tvořeny pouze klínky a kolíky z bambusu, spojené ratanovými pásky.

 

Údržba i manipulace lehká jako pírko

 

Nábytek z bambusu nejen nádherně lahodí oku, ale také ze své praktické stránky i každé hospodyňce. Péče o nábytek z bambusu je totiž více než snadná. Nepotřebuje žádnou speciální péči, stačí jej jen pravidelně otřít prachovkou, v případě nutnosti vlhkým hadříkem namočeným v obyčejné čisté vodě. Velkou předností je také lehkost bambusového nábytku – při úklidu jej snadno přemístíte a tuto snadnou manipulaci oceníte i v běžném životě – posunout nábytek z bambusu není žádná věda a zvládne to i křehká žena, menší kousky i vaše děti.

Názory

Přidat názor