Blog bydlení

Trendy námořnický styl vyletní vaše bydlení

Sluneční svit odrážející se od azurově modrého pobřeží, všude světlo a lehký vánek pohrávající si nejen s vašimi vlasy, ale i záclonami a dovolenková pohoda plná klidu s mořem volného času bez stresu a shonu. Taková nemusí být jen vaše dovolená, ale i interiér vašeho příbytku – díky námořnickému stylu bydlení!

 

Modrá a bílá – typické barvy námořnického stylu

 

A tak každé srdce, milující tyto barvy, jistě zaplesá. Bílá barva dokonale projasní a rozzáří každý interiér, kterému dodá nejen potřebné světlo, ale také pocit mnohem většího prostoru a vždy vítanou vzdušnost. Modrá barva bezesporu uklidňuje a zároveň bílou barvu lehce oživí. Tyto dvě barvy decentně zkombinované se špetkou červené barvy nádherně vzájemně ladí a jemný a něžný interiér lehce rozvášní. Obě barvy můžete směle aplikovat na stěny i nábytek a rovnou jejich přednosti můžete využít v kombinaci s typickými prvky námořnického stylu – pruhy. Skvěle v interiéru působí jak na stěnách, tak i na nábytku, dokonce i podlaze a samozřejmě nezbytných dekoracích.

 

Námořnické dekorace budou pověstnou třešničkou

 

Poctivý dřevěný nábytek s bílým nátěrem, oživený modrými pruhy nebo alespoň úchytkami z mušliček, nebo pruhy na zdi s kormidlem i veslem – zkrátka námořnické letní náladě se meze nekladou. Pokud se však hned nechcete pouštět do rekonstrukce celého interiéru, můžete s úspěchem vsadit na námořnické dekorace, které vždy skvěle zafungují. Záchranný kruh, kotva, romantický maják - ať už jako skutečné doplňky nebo rafinované potisky na textiliích, měkoučkých polštářích či plédech – to už jsou doplňky, s kterými máte úspěch zaručen.

 

Nebojte se kombinovat

 

K létu patří romantika a tak námořnickému stylu rozhodně sluší lucerny a rozmanité svíčky. V tomto duchu si můžete vyladit i svůj balkón či zahradu – stačí námořnický styl bydlení vynést před svůj práh i okenice. Parapet oken i letní posezení vylaďte pomocí plastových květináčů v námořnickém stylu – květiny totiž k létu rozhodně patří. Měkké podsedáky pod židle s potisky v duchu pruhů, ale i mušliček či plachetnic určitě vnesou letní přímořskou energii i na vaši terasu. Otevřete tedy okna, nechte záclony lehce poletovat a užijte si letní atmosféru venku i uvnitř svého výsostného království. 

Názory

Přidat názor