Blog bydlení

Tři věci, které interiér srubu miluje

O každém, kdo podlehne kouzlu tohoto jedinečného bydlení a rozhodne se zabydlet se ve srubu či roubence, mluví už zdálky samotná stavba. Vztah k přírodě a všemu, co je s ní neodmyslitelně spjato, se projeví nejen hrubou stavbou ale především interiérem, jehož zařizování je vždy radostí.

 

Dřevo si žádá dřevo

 

A navíc toto spojení funguje! Srub vyniká nejen krásou navenek, ale především uvnitř. Stěny i stropy z nádherného voňavého dřeva si ani nemohou žádat jiný styl zařízení interiéru, než následování této přírodní myšlenky. Proto se nebojte popustit uzdu své fantazie a použít poctivou kulatinu klidně i na částečné předěly místnosti, v dětském pokoji k vybudování originálního zákoutí ke spánku vašich ratolestí a v koupelně k originálnímu zařízení nejen koupelnových skříněk, ale také stylového umyvadla třeba ve tvaru džberu. Výhodou při zařizování srubu je možnost použít jak poctivý masiv precizně zpracovaný na míru, tak také zakoupený ve vysoké kvalitě v sériové výrobě. A pokud vám již peníze nezbývají, klidně můžete navštívit i světoznámou severskou nábytkářskou firmu, která sice s masivem téměř nepracuje, její výrobky však ve srubu vypadají také skvěle.

 

Krb je pro srub ideální místo

 

Kde jinde by tento parťák do nepohody, plískanic a třeskutých mrazů neměl chybět, než právě v domě s vůní dřeva. Dřevěná stavba má výborné termo-izolační schopnosti, které ještě můžete podpořit vytápěním pomocí krbu nebo krbových kamen. Nejen, že ušetříte opravdu neskutečné finanční prostředky každou zimu a návratnost této investice máte zpátky ve svém rodinném rozpočtu často i po jediné topné sezóně. Zároveň získáte skutečné teplo a především dokonalý interiérový skvost, který podtrhne dokonalé kouzlo vašeho domu. Navíc vyžene nejen zimu, ale hlavně chmury a špatnou náladu – vůně skutečného ohně a jeho poskakující plamínky vás báječně uvolní a navodí skvělou, leckdy romantickou, náladu.

 

Sauna ve srubu je pohoda pro tělo i duši

 

Stejně jako jsou sruby spojovány se severskými zeměmi, které umí s chladem a zimou ve svých příbytcích zatočit, tak i sauna je neodmyslitelnou součástí národní kultury těchto zemí. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným, a nevybudovat si svou soukromou a mysl i tělo povzbuzující saunu ve svém srubu. Saunování si můžete dopřát kdykoli, s intenzitou a esencemi, které jsou vám příjemné a bez studu, který mnohé lidi od návštěvy sauny odrazuje. Sauna se stane relaxační oázou pro celou rodinu a okoření i nejednu párty či setkání s přáteli. Její další nepřehlédnutelnou předností je noblesa, s jakou ozvláštní vaše bydlení. Je jen na vás, zda saunu ukryjete ve svém srubu zcela nenápadně, nebo naopak vystavíte na odiv, který bere dech. Nezbytné a poctivé interiérové zpracování sauny ze dřeva, designově vyladěné celo-prosklením čelní stěny, vykouzlí ve vašem srubu zajímavé zákoutí, které navíc udrží vaše zdraví - tělesné i psychické - v maximální pohodě. A pokud to jen trochu lze, stylově vypadá sauna ve srubu, pokud z ní máte i malý výhled do zamrzlé krajiny.

Názory

Přidat názor