Blog bydlení

Triky, jak malé kuchyni dopřát nové nadechnutí

Boj s centimetry je obzvláště u panelákových kuchyní největší bolístkou, kterou ale můžete snadno a bezbolestně ošetřit. Stačí začít věřit tomu, že neexistuje malá kuchyně, ale pouze špatná řešení, která její potenciál naprosto zašlapou. Poradíme vám pár jednoduchých triků, které i z miniaturní kuchyně vykouzlí příjemné místo, kde zapomenete na to, že jste zde ještě nedávno sváděli boj s centimetry.

 

Udržujte pořádek a mějte vše po ruce, klidně hravě

 

I když se to na první pohled bude zdát dosti obtížné, pokud vlastníte malou kuchyni, zkrátka si nemůžete dovolit luxus volně se povalujících věcí tak, jak je to běžné v prostorné kuchyni. V té vaší malé bohužel každý předmět jen tak nepřehlédnete. Proto, pokud se naučíte kuchyňskou linku i jídelní stůl udržovat uklizené, máte napůl vyhráno. Pomoci vám k tomu mohou i zábavní pomocníci - třeba v podobě magnetické tabule, kterou si snadno vytvoříte i díky chytré barvě s magnetickými schopnostmi, na kterou můžete nejen snadno připevnit vzkazy, ale dokonce i speciální kuchyňské náčiní. Vaše nápaditost a smysl pro pořádek tak snadno vykouzlí z vaší kuchyně systematickou a přehlednou místnost, která bude působit vzdušně a ve které bude radost nejen vařit.

 

V kuchyni toužíte nejen vařit, ale také snídat, obědvat a večeřet?

 

Do malých kuchyní jsou jako stvořené sklápěcí stolky či jejich rozkládací a sklopné varianty, ale stejně tak naprosto skvostně fungující sklopné a stohovatelné židle, které dokáží ušetřit místo naprosto famózně. Navíc pro vás máme i další, velmi útulný tip. Klasické posezení můžete zcela nahradit oblíbenou rohovou lavicí, která ve svých útrobách skrývá skvělý úložný prostor, a nebo můžete vsadit na částečné řešení. Co byste řekli takové lavici k posezení, dle místa ustavení i k lenošení, která v sobě ukryje vše potřebné a v čase snídaně či oběda poslouží jako dokonalé posezení?

 

Hledejte úložný prostor navíc

 

Občas je v mini kuchyni dost těžké zvládnout velkolepé vaření, najít pak dostatek prostoru pro plnohodnotné stolování je další oříšek. A že byste ještě našli úložný prostor? Říkáte si, že je to nemožné? Vždycky jde vlastně jen o úhel pohledu a tak se stačí ve vaší kuchyni pořádně rozhlédnout. Opravdu jste na maximum využili všechny kouty a prostor nad kuchyňskou linkou či dokonce kuchyňské dveře? Vychytávky v podobě háčků, které můžete zavěsit nejen na klasické dveře, ale i na kuchyňská dvířka a dokonce i radiátory umožní naplno využít potenciál vaší kuchyně stejně jako kolejničky, které stejně jako otevřené poličky můžete snadno připevnit ke stěně a na ně upevnit rozličnou výbavu vaší kuchyně.

Názory

Přidat názor