Blog bydlení

Ustavte postel podle feng-šuej a vyspěte se jako v bavlnce

Dokonalou ložnici dělá nejen kvalitní manželská postel, příjemně zařízený interiér, ale samozřejmě také atmosféra, kterou dotvoří i zamilovaný pár. Pokud jste však dodrželi všechna psaná i nepsaná pravidla, vaše lůžko má ty správné rozměry, ani na matraci a ložním povlečení jste nešetřili a chodíte spát včas a přesto se ráno budíte rozlámaní a nevyspalí, víme, co vám pomůže. Stačí nábytek a především vaše lůžko v místnosti rozmístit podle feng-šuej.

 

Když energie plyne a vám je doma dobře

 

To je základním pilířem učení čínské filozofie feng-šuej. Nemusíte přitom investovat do žádných drahých doplňků nebo snad zařizovat interiér od nuly. Bohatě stačí, když nastolíte u sebe doma tolik potřebnou harmonii a energii necháte volně proudit a plynout – samozřejmě tu pozitivní. A to i ve vlastní ložnici. Nejdůležitější pro kvalitní a plnohodnotný spánek, příjemné sny a vstávání s pocitem odpočinku je podle učení feng-šuej orientace a umístění vaší postele.

 

Lůžko čelem ke zdi a s nočními stolky po bocích je krok správným směrem

 

To, aby vaše postel byla umístěná svým čelem – které je také velmi významné – ke zdi je velmi důležité. Lůžko by mělo být také dobře přístupné z obou stran pro oba partnery. Chybět by neměl ani noční stolek, který se postará o jakýsi řád a odkládací prostor pro věci, které by jinak narušovaly spánek, kdyby zůstávaly ve vašem lůžku. Velmi důležité je překvapivě i informace o tom, že tolik oblíbený úložný prostor pod postelí brání proudění energie a proto byste se u vaší postele měli raději bez tohoto tolik využívaného prostoru obejít. Své lůžko také neustavujte přímo pod okno ani do přímé linie s dveřmi.

 

Nejen pozice lůžka, ale i pár dalších drobností hraje roli

 

A představte si, že velmi zdůrazňovaným pravidlem je i pořádek a čistota. O čistotu jistě dbáte, ale ruku na srdce – nebývá vaše ložnice také často odkladištěm prádla určeného k žehlení? Ani sledování oblíbeného seriálu či sportovního utkání do ložnice nepatří – televize má podle bydlení ve stylu feng-šuej do ložnice vstup zakázán! Při zařizování ložnice volte světlejší výmalbu i barvu nábytku, kterého by mělo být spíše méně než více a i obrazy vybírejte pečlivě a spíše poskrovnu.

Názory

Přidat názor