Blog bydlení

Útulný a teplý podzim letos u Vás doma

 Podzimní sezóna je před námi, vítejte v čase spadaného listí, které barví chodník žlutou a hnědou, vychutnávejte si dlouhé noci s horkou čokoládou zachumlaní v peřinách. S tím vším přichází chladnější počasí, kdy stále svítí slunce, ale teplo je pryč,  nahrazené chladným větrem.

 

    I přes pokles teplot je stále možné pracovat venku zabaleni do klobouků a šátků a nenechat se odradit studeným podzimem. Většinou je, ale  lepší zůstat uvnitř s nadýchanými  peřinami a zapnutým topením. Jakkoli to může být zábavné, účet za topení pak může být nepříjemným překvapením.

 

      Čím dál více lidí už nyní zapíná svoje topení na maximum, což vede k ke stoupajícím výdajům za teplo… Tomu se snadno vyhnete pomocí několika našich tipů a zabráníte tak jakýmkoli drastickým změnám ve výši vašeho účtu za vytápění.

 

 S tím, jak klesá teplota, nastává boj mezi zapnutým topení, aby zůstalo teplé, nebo jeh vypínáním, aby se zabránilo placení astronomické částky za účty za topení.

 

     Jedním ze způsobů, jak tento problém vyřešit, je teplé oblečení. Když jste doma, je nejlepší, když nosíte pohodlné oblečení, které je tvz. funkční a pomáhá Vám cítít se příjemně a přesto Vás neomezuje v pohybu. Teplo vám dá pocit útulnosti a umožní vám zůstat doma a cítít se příjemně bez nutnosti zapnutí topení.

 

     Pokud dojde k zapnutí topení, existuje jednoduchý způsob, jak snížit částku, kterou za něj zaplatíte. Většina kotlů má časovač, který můžete zapnout a naprogramovat tak, aby bylo možné si určit, kdy se topení zapne, čímž se ušetří velké množství energie, které na vytápění používáte, a přitom máte doma stále teplo. U většiny moderních domů a bytů je dobrá izolace, což znamená, že celková doba vytápění může být pouhé čtyři hodiny denně.

 

     Další radou je - když vytápíte dům, snažte se zabránit rychlému ochlazení vzduchu. To je jednoduché - nechávejte zavřená okna a dveře, čímž je místnost schopna udržet teplo mnohem delší dobu. Okna a dveře si také nechte před zimou seřídit, aby jste zabránili tepelným ztrátám.

 

Podzim je čas dýní a také čas, kdy se krátí dny a my trávíme více času doma a tím nám rostou výdaje za topení. Aby jste si tyto dny mohli co nejvíce vychutnat, nezapomínejte na naše rady.

 

    Díky inteligentnímu vytápění, teplému oblečení, zkrácení doby topení a důslednému zavírání oken a dveří vám ušetříte spoustu peněz za topení  během podzimních a zimních měsíců. A vy se můžete v teple domova těšit na první jarní dny.

Názory

Přidat názor