Blog bydlení

V zdravém těle zdravý duch aneb jak zařídit domácí posilovnu

Pravidelná ranní rozcvička, několikrát týdně návštěva posilovny a do toho ještě nějaký ten fotbálek, aerobik nebo alespoň svižná procházka či vyjížďka na kole? Pokud vám v žilách koluje sportovní krev a bez své denní dávky pohybu jste celí nesví nebo byste rádi své ztuhlé tělo rozhýbali, ale veřejné sportovní prostory nejsou nic pro vás, tak či tak rozhodně čtěte dál!

 

Domácí posilovna vyšvihne vaši kondici i náladu

 

Jen si to představte – kdykoli budete mít chuť se protáhnout nebo dostat z hlavy stres či napětí, stačí otevřít dveře do domácí posilovny a můžete si dát pořádně do těla, zcela zdarma a dle libosti. Žádné tlačenice, žádné dojíždění, žádný stanovený čas. Nebudou vás rušit další sportovci, omezovat vlastní stud a pustíte si jen svou oblíbenou hudbu. Jednoduše jste díky vlastní posilovně, na svém výsostném území, pány svého sportovního času. A přátelská posezení můžete okořenit stylově – jídelní i alkoholové hříchy snadno společně odčiníte.

 

Výběr vhodné místnosti

 

V rodinném domku se vám zcela jistě otevírá mnohem více možností a alternativ, ani v panelovým bytě však není nic ztraceno. Kvalitně si můžete vybavit a zařídit miniaturní domácí posilovnu, jen budete muset více přemýšlet a kombinovat při jejím zařizování. Pravidlem číslo jedna je však vždy zajištění dostatečného větrání místnosti – ať už přirozeně, nebo pomocí klimatizace. V rodinném domku můžete domácí posilovně vyčlenit jednu místnost, ale také ji vykouzlit v podkroví, ve sklepě, garáži a nebo naprosto stylově v zahradní chatce, která navíc dokonale zafunguje jako trucovna. V bytě pak můžete využít nejmenší pokoj, prostornější komoru, ale také požádat o symbolické pronajmutí společných prostor domu. Zde však hrozí riziko, že se vyrojí početné sousedstvo, které bude chtít poznat kouzlo posilování. 

 

Domácí posilovna pro silné i něžné pohlaví

 

Ano, soukromé zázemí k posilování si můžou snadno zařídit jak muži, tak ženy. Příslušníci mužského pohlaví dávají přednost budování síly a nárůstu objemu svalové hmoty, v jejich posilovně tak nemůžou chybět činky, posilovací lavice, rovná lavička a multifunkční posilovací věž. Ženy sází spíše na tvarování postavy, spalování tuku a budování kondice. Jednoruční činky, posilovací věž a oblíbený rotoped, stejně jako eliptický trenažér, tak dokonale splní svůj účel. Není samozřejmě nikde psáno, že nemohou jak muži tak ženy ve své domácí posilovně mít oba typy výbavy, záleží jen na vašich vlastních představách.

Názory

Přidat názor