Blog bydlení

Vaše terasa nemusí v zimě zahálet

Posezení na čerstvém vzduchu na vlastní zahradě máme nejvíce spojené s letními měsíci. Pokud však patříte mezi ty, kteří s končící zimou netrpělivě přešlapují za oknem a vyhlížejí sebemenší oteplení, aby už už mohli vyndat křesílka a dát si oblíbenou kávičku, máme pro vás skvělou zprávu. Nepatříte-li jen mezi milovníky vyhřátých interiérů, ale rádi i občas příjemně ochladíte své tělo na přírodním vzdoušku, je čas navštívit vaši – doteď jenom letní - terasu!

 

Terasa vás i v zimě příjemně naladí

 

Nemusíte podnikat krkolomné horské tůry, abyste se nadýchali čerstvého vzduchu a povzbudili svou imunitu. Sluníčko se krásně opírá i do zamrzlé krajiny a maluje na vaší zahradě jeden krásnější obraz než druhý. Proč tedy nevystrčit nos z tepla do krásně prokřehlé vlastní zahrady a nevypít si ranní či odpolední kávičku řádně oblečení a zababušení ve víru přírodního zimního živlu na své vlastní terase. Nejen, že vám bude chutnat tak nějak líp, zároveň se i dobře pobavíte, možná i protáhnete a proběhnete, co je však zaručené je, že se vaše nálada rozhodně zlepší a odpočinete si,  a ani o tom nebudete vědět. Budete se cítit nabití energií a možná naplánujete i pár menších úprav a změn, které s prvním jarním sluníčkem můžete začít realizovat.

 

Letní terase dejte druhé jméno – zimní!

 

Protože i toto roční období má své kouzlo, které by bylo hříchem si neužít plnými doušky. Na své útulně zařízené zimní zahradě můžete posedět v sladkém rozjímaní sami, netradičně vypít pár sklenek svařeného vína s přáteli a klidně si i dopřát grilovanou mňamku v sněhových závějích všude kolem. Atmosféru zimní zahrady rozhodně umocní přírodní materiály, máte-li vděčné kousky kožešiny, k posezení jsou jako stvořené. Postarat se můžete i o důkladnou výzdobu, v které rozhodně nesmí chybět svíčky a to v jakémkoli množství, barvách i tvarech. Dost možná, že si totiž na své zahradě posedíte před spaním a tento rituál budete chtít sdílet v romantickém objetí i s partnerem.

 

Zimní terasa si zaslouží kvalitní vybavení

 

Zastřešená zimní terasa je ideální, nabízí nápaditější řešení a volnější ruku. Pokud máte terasu bez příjemné stříšky, i tak nevadí – vaše fantazie alespoň není nikterak omezena, je však pravdou, že v době sněhové nadílky vás bude čekat neoblíbené odklízení sněhu. V případě terasy pod střechou na ní klidně v zimě upotřebíte třeba starší koberec, který by jinak skončil na skládce, tak se alespoň dočká důstojného důchodu a vám hned od podlahy bude tepleji. Nábytek zimní terasy je nejlépe volit dřevěný z masivu, který nejlépe odolává výkyvům počasí a i na posezení je příjemnější než třeba nábytek kovový. I ten však nezatracujte, pokud jste podlehli jeho kouzlu – určitě si totiž budete chtít sednout do něčeho měkkého a teplého – přehozy, plédy, polstrování a kožešiny tedy rozhodně nemůžou chybět. O to, abyste z terasy neutíkali hned po dopití posledního doušku čaje se postarají lokální infračervená topidla, plynové infrazářiče, které se skutečně o vaše teplo a pohodlí zaslouží královsky. Dokonalé infračervené panely mají výhodu v tom, že neohřívají okolní vzduch, ale díky elektromagnetickému vlnění až plochu, na kterou při svém putování narazí. O vaše teplo i v zimních měsících a čerstvém vzduchu je tedy dokonale postaráno.

Názory

Přidat názor