Blog bydlení

Větráky se v létě těší velké popularitě

A v tom letošním obzvlášť! Zatímco venku se můžeme svěřit přívětivému stínu vzrostlých stromů, svlažit tělo na koupališti či ve vlastním bazénu, když horko vtrhne i do našeho příbytku, je čas účinně zasáhnout. Pokud prevence jako zatažené závěsy, omezení vaření a pouze noční větrání nestačí, pak je načase svěřit svůj domov účinnému ventilátoru.

 

Přednosti větráku se vám budou líbit

 

Větrák umí být věrný parťák, který vás v létě příjemně ochladí a zpříjemní pobyt v interiéru, za jehož okny panuje kruté vedro. Zažívá opět velkolepý návrat a dokonce vyhrává často v konkurenčním boji s klimatizací. Ta totiž svádí k nesprávnému používání a je tak velmi častým viníkem letních angín, zánětů a bolestí hlavy. Navíc jsou ventilátory mnohem levnější a tak lépe cenově dostupné. I jejich snadné přemístění z místa na místo také oceníte.

 

Jak vybrat ten pravý?

 

Ideální větrák by měl být nejen výkonný, ale také tichý a především bezpečný. Kvalitní větráky mají kovovou mřížku, která brání poranění o rotující listy. Mřížka u nich je také dostatečně tuhá, samovolně se neotevře a také velikost ok je co nejmenší, aby ani dětský prstík otvorem neprošel. Důležitá je také hlučnost větráku při jeho provozu. To ovlivňuje kvalitní motor, který má vliv i na životnost a výkonnost větráku. Pokud si tedy chcete společnost větráku v parných letních dnech užívat několik sezón, investujte do kvality.

 

Stolní, sloupový nebo stropní?

 

Ventilátorů je velká nabídka a to nejen co se velikosti, designu, ale i doplňkových funkcí týká.

Stolní ventilátor snadno umístíte na stůl, noční stolek i na kuchyňskou linku a dobře fungují pro osvěžení na malou vzdálenost a nezabírají mnoho místa. Stojanový ventilátor disponuje větším průměrem hlavice a především volitelnou rychlostí, nastavitelným sklonem větráku, možností naklánění do stran i automatickým otáčením. Sloupový větrák se také umí skvěle otáčet do stran, má nastavitelnou rychlost proudění vzduchu a kromě zajímavého design a úspory místa také často dálkové ovládání. Stropní ventilátory jsou k mání i v luxusním provedení a kromě toho, že také umí večer posvítit, v zimě dokonce zlepšují proudění teplého vzduchu a tím šetří náklady na vytápění.

 

 

 

Názory

Přidat názor