Blog bydlení

Více dětí v jednom pokojíčku? Chytré dětské postele se postarají o místo i pohodlí

Dětský pokojíček je kouzelným místem naplněný radostným smíchem. Aby se z něj stále ozývalo jen skotačivé dovádění a téměř žádné hádky, které by i vám vzaly úsměv z tváře, v případě více dětí musíte popustit uzdu své fantazii a kreativitě. Nejvíce místa v pokojíčku totiž rozhodně zaberou dětské postele.

 

V případě dětské postele nejsou kompromisy povoleny

 

Můžete ubrat něco z úložných prostorů, koupit jen jeden větší psací stůl, u kterého se děti budou střídat, ale co rozhodně nemůžete a určitě ani nechcete ošidit, je kvalitní spánek vašich ratolestí. Děti tak rychle rostou a jejich správný vývoj podporují i nezbytné zdravotní matrace. Zapomeňte tedy na rozkládací pohovky, křesla či skládací lehátka, ty v dětském pokoji rozhodně nemají své místo. Všem svým ratolestem dopřejte plnohodnotný spánek. A díky chytrým řešením to rozhodně jde!

 

Sklopná postel šetří místo dokonale

 

Sklopná postel je moderní řešení nejen pro dospělé, ale také pro děti. Dnešní typy jsou opravdu zcela bezpečné, nemusíte se tedy bát, že vaše dítko bude nechtěno uvězněno v jejích útrobách. Sklopné postele můžete vybírat s mechanismem sklopení na délku nebo na šířku, v pokoji s více dětmi je však rozhodně vhodnější sklápění u čele postele. Sklopná postel je výhodná v dokonalé úspoře místa přes den a také jako vyřešení ukládání lůžkovin – jednoduše je sklopíte spolu s postelí, připevněné speciálními popruhy.

 

Sláva palandám

 

Palandy byly, jsou a budou stále nejoblíbenějším řešením, jak vměstnat více dětí do dětského pokoje. O zdravý spánek je dokonale postaráno a vy si můžete díky pokroku a snažení designérů vybírat i různé varianty, než jen tu jednu klasickou. Palandy mohou být nejen přímo nad sebou, ale také kolmo proti sobě a vy tak získáte větší možnosti využití prostoru. Tyto rohové palandy, jak se jim také říká, mohou mít ve spodním lůžku zabudováno i další lůžko výsuvné. Dětské palandy jsou také vyráběny pro více dětí než jsou jen dvě, a pohodlně se tak mohou vyspat až čtyři děti najednou. I klasická palanda totiž bývá uzpůsobena svou šířkou pro více dětí buď pouze dole, nebo v horní i dolní části.

 

Vyvýšená postel, to je soukromí i pracovní prostor

 

Vyvýšenou postel nejvíce ocení odrostlejší děti, které už si začínají zakládat na svém vlastním kousku soukromí. Výhodou vyvýšených postelí je možnost umístit je nejen ke stěně po celé šířce, ale také čelně a dokonce i volně do prostoru. Nesporným kladem však přetrvává fakt, že každé dítko si ve spodní části může vykouzlit svou vlastní zašívárnu, hrací koutek, nebo v případě větších dětí i pracovní prostor. Tyto postele bývají v kompletu s prostorem úložným a to včetně pracovního stolu. Můžete tak vyřešit spánek i soukromí dětí v různém věkovém rozpětí.

 

Stohovací postel v novém kabátu

 

V boji s místem a kvalitním spánkem vašich dětí můžete být vítězi i díky stohovacím postelím. Místo zaberou jen na plochu jedné postele a jejich pořízení není nijak finančně náročné. Menší problém může nastat s úklidem lůžek a jejich přípravou ke spánku, je potřeba pomoci dospělých. Postele jsou tak vhodnější spíše pro větší děti, nebo pro rodiče, kteří se s touto alternativou snadno smíří. Stohovací postel si však můžete pořídit i v moderním pojetí. Postele se totiž klasicky nestohují, ale vysouvají, a to až pro tři děti najednou. Nejvyšší postel tak je vlastně postelí patrovou a z pod ní se postupně vysune postel pro druhé a třetí dítko.  

Názory

Přidat názor