Blog bydlení

Vintage koupelna jako ze žurnálu

Kvalita, kterou zub času vyladí do krásy a přidá na hodnotě vizuální i finanční. Kvalita, která s noblesou překoná i desetiletí, klidně i staletí a stále nám má co říci i dát – to je vintage styl. Styl, který rozhodně může slušet i takové miniaturní místnůstce, jako jsou naše koupelny.

 

Zapomeňte na napodobeniny 

 

A věřte, že ani na chlup stejné napodobeniny ve jménu stylovek vám poctivý vintage styl nevykouzlí. Budou vypadat skvěle, leč s vintage stylem nemají nic společného. Chtě nechtě zkrátka musí jít o originály, více či méně dochované a s větším či menším úspěchem citlivě repasované. Kýč a laciné imitace k vintage stylu ani v koupelně rozhodně nepatří, stejně jako sebe úspěšnější repliky. Jednotlivé kousky a zařízení koupelny tedy vybírejte velmi pečlivě a s citem pro osobitost.

 

Vintage koupelna si vás omotá kolem prstu

 

Je pár věcí, které vás ve vintage koupelně hned cvrnknou do nosu – zrcadlo, vana a podmanivé dekorace jsou jedny z nich. Barevností se ve vintage stylu spíše šetří, základem jsou neutrální barvy a tóny šedé, hnědé, béžové a světlé tóny starorůžové, modré a zelenkavé. Materiálem číslo jedna je vždy dřevo, rozhodně po něm následuje porcelán, keramika a nezbytný kov a sklo - velké zrcadlo ve zdobném kovovém rámu je tak přesně trefou do černého. Potřebnou atmosféru vaší koupelně dodají nejen obklady v bílé či černé barvě, ale také nejlépe v šestihranném tvaru. Sprchovou i umyvadlovou baterii vybírejte kovovou, mosaznou či s porcelánovými úchyty, umyvadlo pak rozhodně v klasickém designovém duchu tohoto stylu.

 

Koupelnový vintage styl je lahůdkou

 

Jen si představte tu krásu dávných časů, která bez újmy, jen s lehkou a nenásilnou repasí, rozdává svou nonšalantní krásu a eleganci po generace. A věřte, že i finančně náročnější repase za tu nádheru rozhodně stojí. Ať už koupelnové skříňky či stylové poličky, toaletní stolek nebo koupelnový závěs či snad mosazné kohoutky – to vše spolu, s pokud možno volně stojící vanou ladných křivek svádějící k relaxační koupeli, vytváří místo, které rozhodně neproběhnete tak rychle jako dosud. Jako dekorace, které vás i příchozí dostanou na kolena, zvolte flakóny, lahvičky i dózy ze skla. Všechny krémy, mýdla, mléka i pleťové vody přelijte z moderních obalů, které by působily jako pěst na oko, do vintage skleniček a vystavte na odiv na poličky či kolem vany a umyvadla.

 

Nezapomeňte ani na důležité osvětlení. Ve vintage duchu si pořiďte smaltované svítidlo či rovnou skleněný lustr.

 

Názory

Přidat názor