Blog bydlení

Volá váš kovový plot po novém nátěru? Víme, jak na to!

Léto láká k odpočinku a relaxaci, ale také k nějakým těm pracovním povinnostem – třeba na zahrádce. Zpestřete si lenošení špetkou kutilských dovedností a vraťte svému kovovému plotu zašlou slávu a lesk. Dopřejte mu nový nátěr, u kterého protáhnete krapet své tělo a navíc na sebe budete pyšní, jak umíte být šikovní. My vám poradíme jak na to!

 

Vsaďte na prevenci

 

Tou je rozhodně kvalitní první nátěr nového plotu nebo s nadsázkou investice do bezúdržbového plotu, u kterého nehrozí rezavění ani následné natírání. U kovového plotu je velmi důležité pravidelně o něj pečovat a případná místa s korozí ihned očistit od rzi a přetřít. Nechat dojít kovový plot až k odlupování celých plátů nátěrů je nezodpovědnost, která se vám nevyplatí. Donutí vás totiž očistit celý plot až na čistý kov a natřít jej znovu všemi potřebnými vrstvami. Když už k tomu dojde, i s takovou situací si ale bravurně poradíte.

 

Plot má barvu fuč a vidíte jen samou rez? Víme co s tím!

 

Chce to připravit si náčiní a s vervou, silnými pažemi a odhodláním se pustit do díla. Všechny odlupující se vrstvy barvy a to i na místech, kde ještě k odlupování barvy nedošlo, je potřeba sundat poctivým ocelovým kartáčem, vsadit můžete i na pískování. V cestě za nově natřeným plotem vám můžou pomoci i speciální chemikálie, které aplikujete přímo na starý nátěr a díky kterým je následně seškrábnete i s barvou. Rozhodně však je nezbytně nutné, než nanesete novou svěží a mladistvou barvu, celý plot a to včetně všech záhybů a zákoutí, zbavit staré barvy a koroze.

 

Rez je pryč, přichází na řadu barva

 

A nejen ta. Každý kovový plot, aby dlouho vydržel slušivě nový a elegantní, je potřeba ošetřit speciálním nátěrem, který zabrání předčasnému rezivění a korozi. Myslete na to, že váš kovový plot je neustále vystaven všem povětrnostním vlivům od prudkého sluníčka, přes déšť až po mráz či sníh. Můžete si natírání užít nadvakrát, to když si pořídíte zvlášť ochranný nátěr a zvlášť barvu, ale práci si také můžete usnadnit nákupem speciální barvy, která v sobě obsahuji nejen slušivou barvu, ale také antikorozní složku. Každou sezónu pak - ve vlastním zájmu a v zájmu udržení životnosti plotu – zkontrolujte stav barvy a případně použijte obnovovací a udržovací nátěr. Ten aplikujte na očištěný a odmaštěný plot tak, aby barva dobře držela.

Názory

Přidat názor