Blog bydlení

Vybíráme dětskou postýlku pro nejmenší

Spánek je nedílnou a potřebnou součástí našeho života. Ne nadarmo stále platí staré pořekadlo o tom, že je ráno moudřejší večera. Přes noc načerpáme novou energii, naše mysl si odpočine od starostí a trápení a ráno můžeme svěží a odpočatí začít nový den. Pro kvalitní spánek, který nám vlije do žil novou sílu, je velice důležitá také vhodně zvolená postel a v případě našich ratolestí to platí dvojnásob. Vždyť miminka prospí i dvacet hodin denně, a tak správný výběr dětské postýlky je důležitým krokem každého zodpovědného rodiče.

 

Dětská postýlka musí být bezpečná i zdravotně nezávadná

 

Jistě vás v obchodě jako první na postýlce upoutají roztomilé tvary, barvy a dětské motivy. S nimi však ve svém výběru chvilku vydržte a zaměřte se na bezpečí vašeho miminka. Rozhodně totiž platí, že není výrobce jako výrobce a není postýlka jako postýlka. První otázkou směřovanou k prodejci by mělo být, zda vlastní certifikát, svědčící o splnění nejpřísnějších podmínek při výrobě, které jsou v případě dětských výrobků opravdu pečlivě sledovány. Máte tak jistotu, že na výrobu postýlky jsou použity zdravotně nezávadné materiály, a to včetně ochranného laku či nátěru a také, že samotná konstrukce je stabilní a nehrozí vašemu děťátku úraz. I taková maličkost jakou je vzdálenost jednotlivých příček v dětské postýlce je důležitá – zabrání náhodnému prostrčení hlavičky dítka, ale také například ochrání zvědavé dětské prstíky či končetiny před bolestivým přiskřípnutím mezi příčky a matraci.

 

Dětská postýlka na míru svému obyvateli

 

V dnešní době se už nemusíte spokojit s klasickou postýlkou, která má stále své nesporné výhody, ale chtě nechtě z ní dítko za chvíli vyroste. Můžete si tak vybrat postýlku, která s vaší ratolestí pár let poroste. Rostoucí postýlky jsou dobrou investicí, která šetří vaší peněženku a poskytuje komfort okamžitého přizpůsobení postýlky, jak právě potřebujete, a dle různých druhů dokáží s dítětem růst až do jeho desátých narozenin. Z klasické postýlky se tak pouhým přidáním komponentů a jednoduchou přestavbou stane právoplatná postel.

 

Dětská postýlka udává styl pokojíčku

 

Je nejvíce na očích, centrem veškerého dění a tak je samozřejmé, že je vlastně významnou designovou třešničkou dětského pokoje. Designeři jsou si dobře vědomi, že nakupujeme převážně očima a snaží se tak uspokojit širokou paletu stylů i módních či retro trendů. Vy si tak pro své miminko můžete vybírat z pestré škály materiálů i barevného zpracování postýlky klasických i neobvyklých tvarů, s vyřezávanými ornamenty či v tvaru zámeckého kočáru nebo jako komplet s komodou a poličkami. I praktičnost hraje prim a tak funkční šuplík pod postýlkou poslouží k uložení plenek, lůžkovin a když dítko povyroste i jako chytrý úložný prostor pro hračky, které tak budou vždy snadno po ruce.

Názory

Přidat názor