Blog bydlení

Vybíráme LED osvětlení

Zpříjemnit si své obydlí, svůj malý soukromý ráj na zemi, po tom touží každý z nás. A jde to různě! Zajímavým a pohodlným kouskem nábytku, vonnými svíčkami i atraktivním osvětlením, které umí navodit tu správnou atmosféru. A to LED osvětlení rozhodně ovládá na jedničku!

 

Proč právě LED technologie?

 

Protože šetří vaši kapsu, životní prostředí a poskytne vám skutečný uživatelský komfort. LED žárovka umí uspořit až devadesát procent nákladů na elektřinu v porovnání s klasickými žárovkami a vyniká také skvělou životností. Výkon LED žárovek je srovnatelný s klasickými žárovkami, rozsvítí se po zapnutí a svítí pořád stejně intenzivně. Vybírat je můžete nejen dle místností do kterých je chcete instalovat, ale také dle designového či barevného efektu. Samozřejmostí je pak pestrá nabídka LED žárovek s různým designem, tvarem, výkonem i vlastnostmi.

 

Na co se při výběru LED žárovky zaměřit?

 

Určitě jste až dosud byli zvyklí vybírat žárovky převážně dle wattů. U LED žárovky je tento údaj zavádějící. Pokud si chcete vybrat LED žárovku na míru, soustřeďte se na údaje o světelném toku. Ten je vyjádřen v lumenech a je údajem uvedeným na každé LED žárovce. Pro váš komfort se také zaměřte na odstín světla. Každý z nás totiž preferuje jinou intenzitu odstínu – od chladných až po teplé tóny. Každá LED žárovka tak obsahuje údaj o barevné teplotě světla a umí se i velmi bravurně přiblížit dennímu světlu. Teplé bílé tóny se hodí do obývacího pokoje či ložnice, denní bílá se pak hodí spíše do obývacího pokoje či kuchyně.

 

LED osvětlení - to nejsou jenom žárovky

 

LED osvětlení nabízí pestrou škálu možností a variant, jak si své bydlení zpříjemnit. Velmi oblíbené jsou LED pásky. Jedná se o nenápadný tenký pásek složený z drobných zdrojů světla. Jeho velkou předností je možnost zastřihnout si jej přesně na požadovanou individuální délku  a využít v podstatě kamkoli. Spodní strana LED pásku je totiž opatřena lepidlem, které drží skutečně všude – na nábytku, kuchyňské lince i zdi. Vsadit můžete i na svou kreativitu a s LED páskem můžete vytvořit nejenom rovné  linie, ale i nejrůznější tvary. Vybrat si můžete i varianty s regulací intenzity i barvy světla a také vybavené dálkovým ovládáním.

Názory

Přidat názor