Blog bydlení

Výhody domu na dálkové ovládání

Pohodlí našich domovů již téměř nezná mezí. Nespočet možností jakým způsobem vyhřát svou klícku, nepřeberné zástupy stylů ve kterých si jednotlivé místnosti můžeme vyladit, komfortní sedací soupravy, ke spánku zvoucí postele i kuchyňské linky vyšperkované od spotřebičů po úložný systém. A nyní i realita, která ještě nedávno byla pouze bláznivým snem – dům či byt na dálkové ovládání. 

 

Dálkové ovládání pečuje o vás i o dům

 

A to hlavně ať už sedíte ve svém oblíbeném křesle nebo si užíváte na dovolené u moře. Díky této technologii řídíte svůj dům, který se však umí postarat nejen o váš komfort, ale také sám o sebe – a váš majetek je tak v bezpečí nejen před nenechavci, ale také před rozmary počasí a dokonce i před plýtváním. Zapomínáte často při odchodu z domu třeba zhasnout v chodbě, nebo věčně otevřené okno v ložnici vám už napáchalo pěknou škodu, když si počasí vzpomnělo, že se nad vaším domem prožene průtrž mračen? Díky inteligentní technologii se po vašem odchodu a zapnutí alarmu automaticky zhasne, a na otevřené dveře či okno vás systém ihned upozorní. Vy už se pak nemusíte vracet domů, ale pohodlně na dálku vše zavřete. Automaticky si můžete nastavit i zatahování žaluzií, markýz a dokonce i kryt bazénu. Všude tam, kde máte internetové připojení pak snadno zkontrolujete i spotřebu energie v domě a bez potíží i vytopíte před svým příjezdem celý dům, nebo jen zvolené místnosti. Případné zloděje pak od jejich lupu odradí fakt, že chytré ovládání domu v době své nepřítomnosti nastavíte tak, že se v domě bude spouštět hudba či rozsvěcet světla, aby tak nikdo nezvaný nevěděl, že nejste doma.

 

Inteligentní domácnost přináší chytré výhody

 

No řekněte sami, proč se nenechat hýčkat. Pro svou oblíbenou kávu si skočte do kuchyně až když už se bude linout její příjemná vůně až k vám do ložnice, stačí si ji jen dálkovým ovládáním objednat. Netoužíte po tom, aby z ulice bylo vidět vaše soukromí  jako na dlani poté, co večer rozsvítíte? Jistě, můžete zatáhnout žaluzie, ale také můžete nastavit svůj dům, aby to udělal za vás, a po rozsvícení automaticky zatáhne rolety, nebo po příchodu domů sám v celém době zapne světla. Stejné je to pak s topením, ale i klimatizací a dokonce i nastavením odvětrávání koupelny či WC. A pokud se vy či vaše dítka v noci často budíte, ale tma vám nedělá příliš dobře, váš dům snadno díky senzorům pohybu rozezná, že je čas posvítit vám na cestu a tlumeně rozsvítí.

 

Automatizace domácnosti do domu, bytu i chalupy 

 

Inteligentní a chytrou domácnost díky této supermoderní technologii můžete vykouzlit nejen ve svém rodinném domku, ale také bytě, dokonce i chalupě a pohlídat si můžete i péči o svou zahradu. Automatické zavlažování a jeho nastavení klidně z dovolené od moře, kontrola filtrace bazénu či na dálku rozmrazení příjezdové cesty od sněhu a ledu. Svou chalupu si můžete na dálku nejen vyvětrat, ale především v zimních měsících využijete určitě možnost přijet do útulně vyhřáté chatičky a nedělat si hlavu s přikládáním a čekáním na příjemné teplíčko.

 

Tak co říkáte, není příjemné, když váš chytrý dům zkrátka myslí za vás?

Názory

Přidat názor