Blog bydlení

Vytvořte si vlastní originální vánoční ozdoby

Máte dost přeplněných obchodních domů a stále se opakující vánoční výzdoby? Toužíte po klidnější atmosféře vánočních příprav a originální dekoraci, která dodá vánocům punc jedinečnosti a kousek vaší vlastní píle? Pokud máte chuť, čas a třeba i malé ratolesti, společně si můžete čekání na Ježíška zkrátit a tvořením dekorace zažít tu pravou atmosféru vánoc.

 

Vánoční dekorace inspirovaná přírodou

 

Příroda sama nejlépe ví, co jí sluší a že v jednoduchosti je ta největší krása. Všimli jste si někdy, jak smrčku či borovičce sluší šišky – ať už malé zelené, nebo pukající velké? Když si jich pár nasbíráte, máte dokonalou dekoraci na vánoční stromeček, slavnostní tabuli nebo i parapet okna. A vaši malí pomocníci vám jistě budou rádi asistovat. Šišky můžete dekorovat podle své fantazie i zručnosti. Decentně můžete šišku ozdobit na její špici a to hvězdou z tvrdého barevného papíru, nebo jí můžete dokola ozdobit obyčejnou stužkou či barevným provázkem. Pokud si rozumíte s tavnou pistolí, šiška jistě ocení ozdobu z barevných korálků. No a vládnete-li raději malířským štětcem, můžete šišce dopřát slušivý kabát v bílém či odvážně barevném provedení. Snadno můžete také aplikovat třpytky, nebo jen prostou vatu stočenou do sněhových kuliček.

 

Vánoční ozdoby z ledničky

 

Nebojte se, nebudeme vás nutit na stromeček věšet párky či podobné pochutiny, rozhodně však v jejích útrobách naleznete originální dekoraci nejen na stromeček. Z jablíček, pomerančů či citrónů můžete nakrájet kolečka, která po usušení můžete použít jako ozdobu na stromeček či adventní věnec, ale snadno z nich také sestavíte voňavou zvonkohru či originální závěsnou ozdobu do dveří či okna. A bát se nemusíte ani zeleniny. Mrkev, celer i červenou řepu můžete opět nakrájet na kolečka a usušit. Po usušení je pak můžete provlékat střídavě na provázek a vytvořit tak originální vánoční řetězy. Pokud si chcete pohrát s lepidlem, můžete vzájemně usušenou zeleninu a ovoce slepovat v různé ornamenty, květy či hvězdy.

 

Vánoční dekorace s vtipem i špetkou šikovnosti

 

Pokud milujete praktičnost beze zbytku, máme pro vás skvělý tip, jak si upéct skvělé vánoční cukroví a ještě originálně ozdobit vánoční stromeček. K pečení cukroví jste jistě vybaveni množstvím vykrajovátek nejrůznějších tvarů. Výborně! Když budete mít dopečeno, stačí každé vykrajovátko připevnit na barevnou stužku dle vašeho barevného vkusu a pak už jen pověsit na vánoční stromeček. Vděčnou ozdobou jsou také vlašské ořechy. Jejich obsah použijete do pečení, nebo si jen tak při tvoření smlsnete a zbylé skořápky budou skvělou ozdobou. Tedy alespoň ty, které se vám podaří rozloupnout na dvě půlky. Jste-li totiž milovníky překvapení, můžete si dát tu práci, že do každého oříšku ukryjete malé překvapení dle vaší fantazie. Obě půlky pak slepíte k sobě, před tím mezi ně vložíte stužku, za kterou pak každý oříšek pověsíte na stromeček. Každý se tak může cítit jako v pohádce o Popelce.

Názory

Přidat názor