Blog bydlení

Vytvořte svým dětem dětský pokoj snů

Ještě když se spokojeně choulí u maminky v bříšku, milující a natěšení rodiče přemýšlí, jakou svému děťátku vyberou postýlku, přebalovací pult, a čím vším ještě doladí a zkrášlí jeho první dětský pokoj, nebo koutek v ložnici či obývacím pokoji. Jak vytvořit bezpečné místo k odpočinku, prvnímu objevování, hrám i relaxaci vám právě poradíme.

 

Od postýlky po palandu

 

Postýlka je vlastně prvním dětským zázemím mimo ochrannou náruč rodičů. Její výběr je důležitý, a tak nejen její vzhled, ale především stabilita, bezpečné materiály a kvalitní matrace by rozhodně měly hrát prim. O to jakou postýlku vybrat, co se designu týká, nemusí mít nastávající rodiče vůbec strach. Nepřeberné množství stylů, barev a použitých materiálů – od plastů až po poctivé dřevo, propracovaná řezbářská práce, nebo jemný hladký vzhled, motivy zvířátek, jemné pastelové nebo přírodní tóny, stejně jako možnost zakoupení celé nábytkové sestavy. Narazíte i na takové vychytávky jakou je rostoucí postýlka, jejíž součástí je také přebalovací pult, komoda, a dokonce zabudovaná velká postel a psací stůl. Postupně jen tento nábytek měníte dle toho, jak vaše ratolest roste. Máte tak vybaven dětský pokoj na opravdu dlouhou dobu. Hitem pro větší děti jsou pak stále oblíbené palandy či vyvýšené postele, mějte jen na paměti, že dítko zhruba do 6 let na vyvýšenou postel nepatří, raději mu až odroste postýlce pro miminka pořiďte postel sice menší, ale klasickou.

 

Místo na hraní i hračky

 

K dětskému světu neodmyslitelně patří hračky, ať už jsou jakékoli. Autíčka, vláčky, stavebnice, panenky, kočárky, knížky, pastelky – všechno chtějí mít holčičky i kluci při ruce. Díky chytrým řešením můžete vybírat z rozmanitých a důmyslných regálových a policových dílů – vždy jen myslete na bezpečné upevnění tak, aby nedošlo k náhodnému převržení na vaše zlatíčko. Vy i vaše děti jistě oceníte nejrůznější krabice a boxy na kolečkách, do kterých se snadno ukryjí všechny poklady. A víte jaká je největší výhoda? Uklizeno bude s úsměvem a v mžiku. Nejoblíbenějším místem dětí kde si rády hrají je podlaha. Aby jim nebyla zima, nenachladly a navíc jejich hra dostala nový rozměr, pořídit jim můžete dětský koberec. Ať už přes celou místnost, nebo jen kusový, výběr je opravdu pestrý. Koberec jako skákací panák, člověče nezlob se, s motivy nejrůznějších pohádkových postaviček, nebo s potiskem cesty, mapy či parkoviště – dětská očka budou jen zářit radostí.

 

Dětský pokoj jako z pohádky

 

Postýlku už máme, místo na hračky také, ale chtělo by to doladit. Dětský svět je veselý, barevný, plný světla, smíchu, hraček a her. Rozhodně by neměl také chybět malý dětský stoleček a židle, vše v dětském duchu samozřejmě :). Povlečení s oblíbenou večerníčkovou postavičkou a na zdi nálepky připomínající, že jste se právě ocitli v dětském světě štěstí a radosti. A pro krásné sny a klidné usínání lampička, která bude svítit tak dlouho, jak si jen malý obyvatel pokojíčku bude přát. Je to přeci jeho svět bezpečí, lásky a dovádění.

Názory

Přidat názor