Blog bydlení

Využijte místo pod schody originálně!

Máte-li doma schodiště, pak si možná kladete otázku, jestli náhodou neexistuje lepší možnost, než jen tento - ne příliš oblíbený prostor - využít jako místo pro úklidové prostředky, nejrůznější harampádí, v lepším případě jako místo pro odkládání obuvi či kabátů. Využijte naplno zápory tohoto hluchého místa ve svůj prospěch a stylově i zajímavě místo pod schody proměňte v praktický kousek vašeho obydlí.

 

Místo, jako stvořené pro děti

 

Možná vás napadne, že je to vlastně ideální místo pro vybudování dokonalého úložného prostoru pro dětské hračky, které tak budou vždy dokonale uklizeny i v obývacím pokoji. Ve svých smělých plánech však můžete jít klidně mnohem dál – pod schody vybudujte pro své děti dokonalou dětskou schovávačku! Navíc si můžete vybrat, zda z pohledu pokoje bude tento prostor zcela splývat s celkovou atmosférou vašeho pokoje a až za stěnou tohoto tajného domečku zjistíte, že jste se ocitli v dětském světě. Nebo můžete všem dát jasně najevo, že děti jsou u vás doma prioritou, a i ve stylově zařízeném interiéru můžete stěnu, která ukryje vaše dítka před vašimi pohledy, pomalovat dětskými motivy, nebo ji přímo vytvarovat jako domeček, mimozemskou loď či hrad pro princeznu.

 

Vinotéka pro vinaře, knihovna pro knihomoly

 

A barový či relaxační koutek pro každého. Pokud jste milovníci vína a je vaší zálibou mít doma vlastní sbírku, hezky vystavenou a každou lahvinku vždy po ruce, pak místo pod schody si přímo říká o elegantní řešení, které ukryje opravdu bohatou sbírku. Stejně chytře využijete prostor pro vytvoření dokonalé knihovny, která se stane domovem pro všechny vaše knížky, zároveň tak ušetříte místo, které by jinak prostorná knihovna zbytečně zabírala. Navíc, tmavé hřbety knih často místnost ztmavují a berou tolik potřebnou vzdušnost a světlo.

 

Miniaturní koupelna pod schody? A proč by ne!

 

Samozřejmě, že záleží na velikosti samotného schodiště a koncepci bytu či domku, ale pokud rekonstruujete nebo teprve stavíte, tato možnost stojí za uvážení. Obzvláště, pokud máte prostoru pomálu a šetříte každým centimetrem, se vám toto funkční řešení bude skvěle hodit. Ráno se nebudete muset mačkat v jedné koupelně a v případě návštěv a oslav oceníte tuto možnost, která vám zachová vaše soukromí v případě koupelny v patře.

 

Fantazii a praktičnosti se meze nekladou, nápadů, jak prostor pod schody využít je mnohem více, těšte se na ně v dalším článku.

Názory

Přidat názor