Blog bydlení

Záclony jsou stále IN

Vyměnili jste nevzhledná olupující se stará okna za elegantní plastová, která jsou rázem samy o sobě ozdobou interiéru a na rozdíl od starých už vás to ani neláká schovávat je za záclonou či závěsem? Možná si položíte otázku, zda záclony ano či ne, a zda vašemu bytu nebude slušet denní světlo na plný plyn.

 

Záclony stále přináší náruč výhod

 

Základem je vhodně zvolená a především upevněná garnýž, která bude sama o sobě ozdobou místnosti, a bude ji zdobit i když se právě rozhodnete, že na pár měsíců žádnou záclonu nechcete. Na výběr máte z kovových, ručně tepaných, dřevěných a to i těch, které prošly šikovnýma rukama mistra řezbáře. Postačí jen správné sladění se stylem místnosti a máte na půl vyhráno. Pokud toužíte jen po záclonkách vsazených ve speciálních lištách přímo v oknech, pak je jejich instalace, či dočasné zrušení, ještě snazší a téměř neviditelné. A co si budeme namlouvat, záclona zkrátka dodá špetku útulnosti, kterou ocení témě jakýkoli designérský styl.

 

Záclony ano či ne?

 

Záclony jsou okna do duše vašeho bytu a to jak z venku tak i uvnitř. Dokáží chránit váš byt před zraky z ulice, což oceníte zejména pokud bydlíte v přízemí či na sídlišti, kde je panelák doslova nalepen na dalším. A večer, když si rozsvítíte světlo či zapnete televizi, ale žaluzie se vám ještě stahovat nechtějí, i obyčejný závěs zvládne poskytnout trochu intimity. Záclonu budou milovat i vaše spotřebiče, nábytek a květiny. Pokud totiž do vašeho bytu proudí sluneční paprsky v hojné míře, záclona sluneční jas dokáže rozptýlit a tak váš nábytek i koberce nebudou blednout doslova před očima. Jedinou výjimkou, kdy rozum rozhodně velí zvolat jasné NE záclonám, je případ, kdy bydlí v bytě alergik. I když už jsou na trhu k mání záclony se speciální úpravou, která prach důsledně odpuzuje, nic nefunguje stoprocentně. Pokud se však i tak nechcete záclon vzdát, volte tuto úpravu a perte je co nejčastěji, aby prach měl opravdu minimální šanci.

 

Výběr záclony aneb pro každého něco

 

Jednu jistotu máte už teď. Díky pestré nabídce se nemusíte bát, a zažívat pocit jako v dávných dobách, že všechna okna v ulici budou vypadat absolutně stejně, jako oblečená v uniformě. Tato doba je už naštěstí dávno pryč a vy si tak můžete vybírat záclony sněhově bílé, barevné či se vzory a potisky. Ať už jste zručná švadlenka, která si ráda spíchne záclonku sama, nebo máte z jehel doslova noční můry, šťastně nakoupíte tak jako tak. Ať už záclony na metry, a ušijete si ozdobu do okna dle fantazie, nebo záclony přesně na míru zcela hotové a kompletní,které jenom vyberete, zaplatíte a pověsíte, vždy budete spokojeni. Snadno tak vymazlíte dětský pokoj pro kluka i pro holku, středověkou kuchyni, romantickou ložnici i obývací pokoj třeba v zámeckém stylu. A pokud chcete prozradit, které záclony momentálně doslova frčí, pak vsaďte na moderní římské rolety, které jsou nejen originálními závěsy, ale poskytují také tolik ceněnou variabilitu. A ano, pořád to jsou závěsy. A dobrá zpráva na závěr – když si záclonu dobře vyberete, nemusíte ji ani složitě žehlit, stačí pověsit a pak už jen zdobí váš domov.

Názory

Přidat názor