Blog bydlení

Začněte svůj obývací pokoj skutečně obývat

Obývací pokoj může dostát svému názvu naprosto do puntíku, stačí se jen rozhlédnout, zapřemýšlet nad svými zálibami a rozjet investici, která má smysl. Jde vám přeci o vaše pohodlí, relaxaci i naplnění hesla, že domov je všude tam, kde jsme skutečně DOMA!

 

Co nesmí obývacímu pokoji chybět?

 

Vše co milujete – a i když vás to možná překvapí, ne každý touží po velkoplošné televizní obrazovce v přepychové obývací stěně. Obývací pokoj by měl vystihovat váš životní styl i postoj a tak zapomeňte na konvence a všeobecná moudra a zařiďte si obývací pokoj po svém. Místo k sezení i lenošení chybět určitě nemůže, rozhodně je však už na vás, zda to bude rozkládací pohovka či jen prostá, za to však prudce elegantní lenoška. Máte-li naopak zálibu více než v televizních seriálech v józe či jiném cvičení, klidně si půlku obývacího pokoje vyhraďte pro tento druh relaxace. Nemusíte si hned obývák zatarasit posilovacími stroji – stačí dostatek volného prostoru k protažení na pohodlném koberci.

 

Nebraňte se zónám

 

Ty oceníte především v případě, kdy váš obývací pokoj musí plnit více funkčních rolí nejenom díky vašim zálibám, ale také z důvodu malého prostoru. Zóny snadno vytvoříte přímo pomocí nábytku – ať už to budou policové díly či dvě sedací soupravy otočené k sobě zády – ale také díky živých květinových stěn, paravánu, závěsů či japonských stěn. Snadno tak s trochou citu a umu vykouzlíte v obývacím pokoji variabilní ložnici, pracovní prostor, čtenářskou oázu pro malé i velké, koutek pro děti i kreativní dílnu pro maminku či hudební prostor pro tatínka.

 

Myslete na všechny členy rodiny

 

A to dokonce i na ty čtyřnohé. Obývací pokoj by měl rozhodně být místem setkávání nejen přátel a návštěv, ale především samotné rodiny. Každý, který s vámi vaši domácnost obývá by se tak měl cítit doma příjemně a útulně a vyhledávat během dne či večera právě obývací pokoj a spoluprožívat svůj život s rodinou. Vlastní koutek v něm je tak důležitý jak pro rodiče, děti, tak i případné prarodiče, pokud žijete ve více generačním soužití. Pro babičku retro křeslo ušák, pro puberťáky sedací vak a pro všechny prostorná pohovka – to jsou základní kameny, na kterých se dá nádherně stavět. V obývacím pokoji tak oceníte i variabilní funkční nábytek, dostatek úložných prostor a nábytek, který snadno přemístíte a uvolníte tak prostor nekonečné zábavě – společné! :)

Názory

Přidat názor