Blog bydlení

Zahradní gril – oslava léta i našich chutí

Určitě znáte tu neodolatelnou vůni grilovaného masíčka, linoucí se ze zahrad a zaplňující vaše ústa sbíhajícími se slinami. Ano, léto je tu. A tak i když máte jen malý kousek zahrádky v zahrádkářské kolonii, rozhodně ve vaší výbavě kromě motyček a sekačky na trávu nesmí chybět zahradní gril. Ten teprve dodá létu a dnům volna tu správnou šťávu.
 

Zahradní gril na dřevěné uhlí
 

Nízká cena, dostupnost dřevěného uhlí na každé benzínce i nefalšovaná vůně a radost ze skutečného ohně, to jsou důvody, proč jsou grily na dřevěné uhlí stále oblíbené a nejpoužívanější grily vůbec. Praskající zvuk tančících ohnivých plamínků, které dokonale upraví náš oblíbený pokrm a dodají mu jedinečnou chuť i šťavnatost a snadná obsluha, kterou zvládne každý. Jedinou nevýhodou je pracnější příprava i úklid a nutnost uklidit popel, ale správný kuchtík i jedlík ví, že bez práce nejsou koláče.
 

Plynový zahradní gril
 

Gril na plyn je moderní a bezpracnější variantou grilu na dřevěné uhlí a je přímo stvořen pro šéfkuchaře, kteří to chtějí rozpálit naplno, a klasický gril už je pro ně příliš malý – velikostí i výbavou. Zapáleno máte v mžiku, není potřeba žádných dlouhých příprav a i teplotu regulujete tlačítky. Chybět vám však může síla pravého ohně, ale snadná údržba vám jej vynahradí. Žádný popel ani pracné mytí, u vyšších řad můžete dokonce omyvatelné díly naskládat do vaší myčky na nádobí. Vyměnitelné rošty, pánve, stojany i kámen na pizzu – to je jen zlomek možného příslušenství. Zkrátka dokonalá letní kuchyně, kde uvaříte i klasický oběd.
 

Elektrický gril
 

Elektrický gril je malý, skladný a hlavně univerzální. Všude tam, kde máte přívod elektřiny si můžete pochutnat na laskomině a to bez dlouhé přípravy i následného úklidu. Je pravdou, že se ochudíte o typickou vůni, kterou zkrátka elektřina nevykouzlí, ale s dokonalou chutí se popere bez pochybností. Elektrický gril má navíc výhodu, že jej můžete bez obav používat na svém balkóně, ale také v zimě ve své vlastní kuchyni. Grilovat tak můžete všechna roční období a netěšit se jen na léto.
 
A skvělá zpráva pro všechny správné gurmány! Gril si můžete pořídit i ve variantě cestovní – plynový i na dřevěné uhlí – a dopřát si tak svůj oblíbený pokrm na dovolené u moře, v kempu, nebo zkrátka kdekoli, kde vás přepadne chuť.
 
Pokud toužíte po dobrém jídle i estetickém zážitku, pak přímo pro vás designeři vytvořili pestrou škálu stylových designových grilů, na které je radost pohlédnout a vaší zahradě dodají jiskru.

 

Názory

Přidat názor