Blog bydlení

Zahradní relaxace pod širým nebem

Toužíte čas od času nabít své baterky a dát odpočinout tělu i mysli na čerstvém vzduchu, jen tak ovíváni příjemným vánkem, do jehož příjemného ševelení je tak kouzelné se zaposlouchat? K bezchybné zahradní relaxaci nepotřebujete ani pergolu, dokonce ani zastřešenou terasu a přesto si luxusní relaxační koutek vychutnáte na maximum. A tak ať už o víkendu, nebo rovnou po příchodu z práce, využijte zbývajících teplých a bez srážkových dní a dopřejte si zahradní koutek sami pro sebe či ve společnosti svých nejbližších.

 

Romantika s výhledem k nezaplacení

 

Houpání má rád snad každý z nás a nemusí to být zrovna pouťový kolotoč či obří adrenalinová houpačka. Pokud vaši zahradu zdobí alespoň dva statnější stromy, máte již předem vyhráno. Stačí si vybrat a koupit kvalitní houpací síť, upevnit ji bezpečně mezi stromy a kdykoli si dopřát zasnění v oblacích s letmým pohoupáním dle libosti. A ten výhled do korun stromů – panečku, to se na starosti zapomene jedna báseň! Velkou předností houpací sítě je také fakt, že bude naplno využita všechny členy rodiny – od dětí až po seniory – a nejeden z nich si v ní i rád zdřímne...

 

Romantika plná pohodlí

 

I podzimní teplé večery ještě dokáží lákat k příjemnému posezení jen tak ve dvou u sklenky vína a ve společnosti příjemného tepla a záře nejrůznějších svíček. Romantické zákoutí si můžete dopřát také ve zmíněné houpací síti, kterou můžete koupit i ve variantě pro dva, ale mnohem více vzájemné blízkosti a nerušeného klidu si užijete v závěsném křesílku, houpacím koutku i v prostém, a přitom netradičním, hnízdečku lásky spleteném z proutků vrby. Navíc, takto vlastnoručně vytvořené super dílo má svou hodnotu mnohem vyšší – pohodlí a odpočinek je v něm zkrátka mnohonásobně větší a lepší.

 

V jednoduchosti a důvtipu je ta největší krása

 

Nemusíte si lámat hlavu s tím, zda vám zrovna ve vašem úmyslu vyjde vstříc váš rodinný rozpočet a svou vlastní oázu zahradního klidu a pohody si i přesto vykouzlíte hravě a vcelku lacino. Stačí si vybrat odlehlé a především poklidné místo na vaší zahradě, ideálně ukryté před zraky zvědavých sousedských pohledů, včetně těch kolemjdoucích. Takovým místem může být místo u skalky, kryté jejím vyvýšením, ale i příjemné zákoutí u živého plotu a dokonce i místo pod bohatě košatým stromem či u keře. Ostatně takové místo si můžete snadno vytvořit i sami, právě vysázením živého plotu, či vytvořením zákoutí z palet, které necháte jen decentně prorůst některou z popínavých rostlin. Jak vidíte, fantazii se meze nekladou a když si na takové místo dopřejete pohodlnou lavičku, polohovatelné lehátko nebo jen prostou houpačku, uvidíte, jak se vaše nálada každý den už za pár minut posezení zlepší.

 

Názory

Přidat názor