Blog bydlení

Zakládáte si na designu? Ozdobte si nejen stěny, ale i strop!

To, že na stěnách našeho obydlí vídáme obrazy, rodinné fotografie, koláže, dětské výtvory a další více či méně umělecká díla či praktické vychytávky, jsme už zvyklí. Co se však týká stropu místnosti, většinou v našich končinách jeho výzdoba začíná a končí u „stropnic“, které slouží především k zateplení a odhlučnění a jejich estetická stránka – až na výjimky – není nikterak valná. Pokud si však toužíte svůj domov vyladit i po stránce designu vkusně a s lehkostí, navíc třeba potřebujete zamaskovat nějaké ty mínusy, kterých se dopustil projektant, pak se rozhodně na svůj strop zaměřte víc než kdy dřív – stylově!

 

Dekorování dokáže strop opticky snížit i zvýšit

 

Ne vždy nám padne bydlení na míru našemu stylu zařízení interiéru a rázem se tak může stát, že se stropy stávají vyšší či naopak menší než opticky potřebujeme. Vysoký strop můžete snadno snížit pomocí stropnic, s nízkým stropem si technologií jen stěží pomůžete, pokud nechcete podstoupit rekonstrukci celého domu. Díky dekorování však snadno, alespoň opticky, své stropy sladíte s vaší představou o celkovém designu. Vysoké stropy snadno snížíte právě pomocí výrazného dekorování, pomocí drobnějších vzorů, nejlépe však světlých odstínů a v lesku nízké stropy opticky vyladíte k dokonalosti.

 

Vsaďte na textilie i pravé malířské umění

 

Ano, skutečně máme na mysli, abyste si sehnali zdatného malíře, který dokáže namalovat nádherný obraz přímo na strop. Nebojte se, nemusí se ve vašem obývacím pokoji objevit obrazy jako v nějaké historické kapli, ale představte si vtipné či umělecké propojení vašeho stropu například s výrazným lustrem. Inspirací na internetu najdete spoustu, některé dokonce s 3D efektem. Stále IN jsou také umělecké výmalby, které vás přenesou do kouzla starých dobrých časů. Hodí-li se k tomu zařízení vašeho interiéru, velmi vkusně a efektně vypadají na stropě skutečné nástěnné textilie, které podpoří útulnou a hřejivou atmosféru vašeho domova.

 

Staré dobré tapety i špetka inovace

 

Tolik zatracované tapetování se pomalu vrací v modernějším pojetí do módy a vy tak máte šanci jít s dobou. Tapety můžete aplikovat jak pouze na strop a umocnit tak atmosféru místnosti i snížit jeho přílišnou výšku, ale také stačí pro kouzelný výsledek prodloužit lepení tapety ze stěn až na strop. Toužíte-li po dávce originality a také luxusním vzhledu, vsaďte na lakování. Lesklý strop je příjemným zpestřením, ale také pomocníkem jak opticky zvětšit malou či ponurou místnost.

Názory

Přidat názor