Blog bydlení

Zastavte se a postavte si srub!

Řešíte právě své bydlení - nebo o něm zatím sníte -  a stále více vaše mysl i srdce touží po rodinném domku? Prohlížíte si na procházkách domky v ulici, při výletech vaše oči pokukují kolem cest a vyhlíží ten pravý styl, který vás osloví, pohltí a vy budete vědět, že přesně to je ten dům snů, který chcete pro svou rodinu postavit? Jste-li zklamaní, že jste ještě na takový nenarazili, možná je to tím, že pro vás je jako stvořený trochu jiný styl bydlení. Bydlení, které v uspěchané době otevře svou láskyplnou náruč, do které vás schová a bude si vás hýčkat. Ano, srub je to pravé!

 

Tak trochu jiné bydlení

 

Bydlení, které vám vrátí energii i chuť do života. V moderní době plné spěchu a shonu, kdy nevíte starostmi a plným pracovním diářem kde dřív skočit a kde ještě brát čas na rodinu či na spánek, je srub tím pravým místem pro život, které vám ukáže pravou podstatu života a svou přirozenou energií vám vrátí klid, rozvahu i odhodlání. Už na první pohled je srubový dům nepřehlédnutelný, pyšně se tyčí do okolí, svou pravou podstatu však ukrývá jen pro své obyvatele. Pro někoho extravagantní styl, pro druhého příliš obyčejný, pro ty, kteří bydlení ve srubu zažili na vlastní kůži je to pak bydlení, které nemá chybu.

 

Srub není jen obyčejný příbytek

 

Možná si řeknete, že je to dům jako každý jiný, jen vypadá jinak. Klady, které však bydlení ve srubu přináší se s žádným jiným bydlením nedají srovnat. Hned první věcí je fakt, že si postavíte dům z přírodních zdrojů. Nejen, že tak šetříte životní prostředí, ale vy si výhody zdravého života přenesete přímo do svého obývacího pokoje, stejně jako ložnice. Srub díky svým vlastnostem dokáže doslova dýchat a udržuje tak zdravé klima a optimální vlhkost. Přebytečné vlhko dokáže absorbovat, aby jej v čase sušších dní opět vydalo do okolí a tak vlastně funguje jako zvlhčovač i odvlhčovač zároveň. Není tak výjimkou, že se obyvatelům srubu zlepší zdraví, astmatici a alergici si doslova výskají a celkově je v interiéru srubu nejen méně prachu, ale také škodlivých bakterií.

 

Zdravým bydlením výhody rozhodně nekončí

 

Příjemná vnitřní vlhkost, nádherný a jedinečný obytný prostor, schopnost zbavit interiér zápachu i páry a navíc schopnost ušetřit i vaše výdaje. Srubový dům dokáže s teplem uvnitř zkrátka divy. Dřevo je ze své podstaty teplý materiál, srub tak dokáže teplo lépe udržet uvnitř místnosti a stěny se neochladí tak rychle jako běžné zdi. Vytápění je tak mnohem méně nákladné, navíc pro komfortní pobyt v místnosti stačí 20°C, protože pocitová teplota v tomto případě hraje ve váš prospěch. Příjemný je pobyt uvnitř srubu i v parném létě, dřevo nepustí okolní horko dovnitř tak rychle jako v běžném bytě či domě. Srubový dům je i prokazatelně odolnější vůči mrazu oproti klasické cihle či betonu, kterým neustálé rozpínání a smršťování nedělá zrovna dobře, vy tak máte o rozličné praskliny a nutné opravy méně starostí. V neposlední řadě poskytuje bydlení ve srubu i perfektní zvukovou izolaci, což šetří finance za nákladné odhlučnění a soužití všech členů rodiny je tak mnohem ohleduplnější a příjemnější. 

 

Cenově vás pak mnohdy srubový dům vyjde mnohem levněji než klasický. I když je dřevo drahou surovinou, ušetříte rozhodně nemalou částku na základech domu, které srubový dům nepotřebuje tak hluboké a také stavební práce je finančně méně náročná díky chytrým technologickým postupům. Dá se říci, že si za stejné peníze můžete dopřát mnohem více muziky, dům budete mít navíc postavený dříve a nízké provozní náklady na bydlení vás také mile překvapí.

 

Názory

Přidat názor